pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Ośrodek wypoczynkowy Sninskie Stawy

Punkt na szlaku: Karpacki szlak wodniacki

Teren ulubionego wschodnio-słowackiego regionu wypoczynkowego Sninskie Stawy szczyci się nie tylko biokąpieliskiem i atrakcyjnymi roślinkami żywiącymi się nieczystościami pochodzącymi z ludzkiego ciała, ale również wieloma letnimi festiwalami muzycznymi i możliwością turystyki regionalnej. czytaj więcej

Około 3 kilometry od miasta Snina, w dolinie Bystrego Potoku, znajduje się region wypoczynkowy Sninskie Stawy, znany zwłaszcza z naturalnych kąpielisk i doskonałych możliwości do uprawiania turystyki – można stąd na piechotę lub rowerem dostać się na Sninski Kamień i dalej do największego jeziora wulkanicznego na Słowacji – Morskiego Oka.

Centrum turystyki regionalnej

Region wypoczynkowy jest znaną bazą wypadową wielu tras turystycznych i stanowi naturalne połączenie okolicznych miejscowości Kolonica i Zemplínske Hámre z innymi atrakcjami: obserwatorium astronomicznym na Przełęczy Kolonickiej czy Gazdowskim Dworem Huta w miejscowości Zemplínske Hámre. W rejonie tym, na wysokości 335 metrów n.p.m, znajduje się cmentarz wojskowy pochodzący z czasów pierwszej wojny światowej Giglovo.

Cudowne roślinki z biokąpieliska

Jedną z nowości terenu jest biokąpielisko powstałe w 2010 roku, w którym żyją roślinki żywiące się nieczystościami pochodzącymi z ludzkiego ciała. Atrakcyjne roślinki są jednocześnie mechanizmem filtrującym obiekt. Pierwotnie biokąpielisko tworzyły trzy akweny. Dzisiaj naturalny biotop kąpielowy rozdzielono na 3 części: strefa dla małych dzieci ma głębokość 0,4 metra, część dla osób nieumiejących pływać wynosi 1,1–1,5 metra, a głębokość strefy do pływania dochodzi do 3,5 metra. Na terenie wybudowano nowoczesne i bezpieczne boisko dla dzieci, boisko do tenisa i wielofunkcyjne boisko dla miłośników sportów oraz wyposażenie fitness.

Festiwale na Stawach

W miesiącach letnich Snińskie Stawy to miejsce odbywających się tam festiwali muzycznych Rock Pod Kamieniem – Snina OpenAir Festival, Festiwal Folklorystyczny Podwyhorlatu czy Farfest Snina.

Atrakcje w okolicy: Morskie Oko

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!
Zdjęcia