pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Czym chata bogata – karpacka agroturystyka. U nas jak w bajce!

Czym dla nas jest wypoczynek? Zwiedzaniem? Na pewno. Odkrywaniem ciekawych atrakcji turystycznych, zabytkowych obiektów, poznawaniem ich historii. Także. Z wypoczynkiem kojarzy nam się dobra pogoda, bez której nie możliwe byłoby wygrzewanie się na plaży i kąpiele w jeziorach… Ale co jeszcze jest gwarancją udanego urlopu? Oczywiście miejsce, w którym postanowimy się zatrzymać na czas wolnych dni.
I tu decydującą rolę odgrywają obiekty noclegowe, które dzięki swojemu odpowiedniemu wyposażeniu oraz dodatkowym atrakcjom pozwolą nam na wymarzony wypoczynek. Sami gospodarze, którzy gościnnie nas przyjmą i potraktują jak członków rodziny, sprawią, że będziemy chcieli do nich wracać.
czytaj więcej

Coraz częściej czujemy potrzebę wypoczynku w miejscach znajdujących się z dala od zgiełku miast, szybkości codziennego życia. Rodzi się potrzeba znalezienia miejsca, w którym nie tylko wygodnie spędzimy noc, ale też które zaoferuje nam coś więcej np. możliwość zbierania grzybów, wędkowania, uprawiania jazdy konnej, podążania szlakami rowerowymi
i organizowania pieszych wędrówek, i to wszystko w niedalekiej odległości od miejsca noclegu

Cenne są gospodarstwa, w których znajdziemy ciekawą ofertę dla dzieci jak np. obecność zwierząt hodowlanych czy plac zabaw. Popularnością cieszą się także miejsca, w których gospodarze przygotowują specjalne dania, nalewki, przetwory z warzyw i ziół pochodzących z własnych ogródków. W takich gospodarstwach poczujemy się tyle co turyści czy goście, ale jak członkowie rodziny. Będziemy mogli przyglądnąć się codziennym pracom gospodarzy, czy to przy doglądaniu zwierząt, dbaniu o dom czy gotowaniu. Wiele cennych i starych przepisów czeka na nasze odkrycie! Podpatrując, nauczymy się wielu przydatnych umiejętności. Zaznajomimy się z tradycyjnym rzemiosłem artystycznym i nauczymy się jak haftować, szydełkować, lepić z gliny...

Podczas wypoczynku możemy także zaznajomić się z ludowymi tradycjami i wierzeniami oraz przeżyć wspólnie różnego rodzaju święta. A co w turystyce wiejskiej najważniejsze, to kontakt z przyrodą, która najlepiej koi po trudach codziennego życia.


długość szlaku:
min wysokość:
max wysokość:

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!
Zdjęcia