pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Karpacki szlak wędkarski

W idei wędkarstwa nie o same zdobycie ryby chodzi, a przede wszystkim o kontakt z przyrodą, o szum nadrzecznych drzew, śpiew ptaków i owy upragniony szmer wody. czytaj więcej

W idei wędkarstwa nie o same zdobycie ryby chodzi, a przede wszystkim o kontakt z przyrodą, o szum nadrzecznych drzew, śpiew ptaków i owy upragniony szmer wody.

Bycie wędkarzem zaczyna się na długo przed samym wyjazdem na ryby. Poznanie gatunków ryb, ich występowania, zwyczajów oraz ochrona tych gatunków, które potrzebują pomocy. Poznanie rzeki, jej ciekawych i nie rzadko intrygujących odcinków. Każdy z wędkarzy jest po trochu małym ichtiologiem i przyrodnikiem. Odpowiedni dobór sprzętu jak i doskonalenie się w technice łowienia jest również bardzo ważnym elementem życia wędkarza. Po takim dogłębnym przygotowaniu następuje nareszcie długo oczekiwany moment – wyjazd na ryby. To czas obcowania z przyrodą, cieszenia się swoją obecnością pośród niej, ale także stawania twarzą w twarz ze swoimi ograniczeniami i wadami, czas rywalizacji z samym sobą i walki z zaciętą rybą. W czasie wyprawy uczymy się pokory, szacunku dla przyrody jak i prawdy o samym sobie.

Szlak wędkarski prezentuje niektóre z najciekawszych łowisk pogranicza polsko-preszowskiego, gdzie rzeki Dunajec i Poprad obfitują w wiele takich miejsc. Każdy zainteresowany wędkarstwem, i ten doświadczony i początkujący, znajdzie wiele pomysłów na kolejne wyprawy wędkarskie. Połamania kija.


długość szlaku:
min wysokość:
max wysokość:

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!
Zdjęcia