pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Pod podszewką Karpat

Seria wycieczek prowadzących do jaskiń udostępnionych dla turystów oraz do kilku takich, które wymagają od zwiedzających większej wprawy. Odwiedzimy jaskinie tatrzańskie, potem przeniesiemy się do kilku obiektów w Beskidach. czytaj więcej

Pod podszewką Karpat to propozycje zwiedzania położonych w Tatrach i Beskidach jaskiń o różnym stopniu trudności. Zaczynamy od jaskini Mroźnej, której zwiedzanie możemy zaplanować przy okazji wędrówki Doliną Kościeliską bez specjalnego przygotowania.

W tych wycieczkach mogą brać udział nawet najmłodsi uczestnicy. Z niewielką pomocą rodziców nawet 3-latki są w stanie przejść opisywane obiekty.

Kolejne jaskinie wymagają od nas zaopatrzenia się w dobre źródło światła i odpowiedni ubiór.

Jaskinie położone w Beskidach mają odmienny charakter. W większości są to obiekty powstałe na skutek ruchów tektonicznych. Zwiedzając je, trzeba zachować szczególną ostrożność, polecam je raczej już dla starszych amatorów eksplorowania jaskiń.

TRASA SZLAKU: 1. Jaskinia Mroźna, 2. Jaskinia Smocza Jama, 3. Jaskinia Raptawicka, 4. Jaskinia Obłazkowa, 5. Jaskinia Dziura, 6. Jaskinia Mylna, 7. Jaskinia Zimna Dziura, 8. Jaskinia Zbójecka w Łopieniu, 9. Jaskinia Diabla Dziura w Bukowcu


długość szlaku:
min wysokość:
max wysokość:

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!
Zdjęcia