pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Widzieć więcej: obserwatoria astronomiczne, punkty widokowe i panoramy Karpat

Słowem wstępu, czyli trochę o szlaku
„Widzieć więcej…” to szlak dla turystów poszukujących doznań estetycznych, zapierających dech w piersiach krajobrazów i najdogodniejszych punktów widokowych położonych
w górach - bliżej natury, bliżej sacrum.
czytaj więcej

Góry od zawsze przyciągały do siebie łowców widoków. Radość ze zdobywania szczytów jest tym większa, gdy możemy podziwiać z gór rozpościerające się panoramy, nierzadko zapierające dech w piersiach. Terenem bardzo cennym pod względem krajobrazowym

i obfitującym w liczne miejsca, z których turysta może podziwiać naturalne piękno natury, jest południowa Małopolska. Jej niezwykły krajobraz w postaci Tatr, Beskidów, Pienin i pogórzy to fragment łuku Karpat. Rozpościera się on od doliny Dunaju w okolicach Bratysławy aż po Żelazne Wrota w Rumunii, będąc jednym z największych łańcuchów górskich w Europie Środkowej i odgrywając wielką rolę jako obszar turystyczny i wypoczynkowy.

Szlak pod nazwą „Widzieć więcej: obserwatoria astronomiczne, punkty widokowe i panoramy Karpat” jako sieć rozproszonych punktów stanowi subiektywny wybór najpiękniejszych miejsc i panoram Karpat w granicach Małopolski. Zaprowadzi on turystę na karpackie szczyty i do punktów widokowych, które zostały wybrane przekrojowo w ważniejszych pasmach górskich z uwzględnieniem ich popularności, dostępności i obecności ułatwień dla turystów szukających pięknych krajobrazów, tj. wież i platform widokowych. Do szlaku włączono także obserwatoria astronomiczne pozwalające na bliższe przyjrzenie się karpackiemu niebu.

Przy każdym miejscu na szlaku znajdziemy opis, zwięzłą informację o tym, co możemy obserwować oraz propozycje tras, które doprowadzą nas do celu z orientacyjnym czasem przejścia, który jednak może różnić się w zależności od warunków atmosferycznych, kondycji i innych indywidualnych czynników. Przy planowaniu wycieczki należy również wziąć pod uwagę czas zejścia. Najważniejsze jednak jest, by być i zobaczyć więcej!

 


długość szlaku:
min wysokość:
max wysokość:

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!