pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Ośrodek narciarski Ždiar-Strednica (Lyžiarske stredisko Ždiar-Strednica)

Stacja narciarska Ždiar-Strednica, usytuowana w Tatrach Bielskich, ze względu na przepustowość wyciągów należy do największych ośrodków Tatr Wysokich. W ciągu godziny są one w stanie przewieźć 6000 osób. Goście mają do dyspozycji siedem tras zjazdowych o długości 2,1 km. czytaj więcej

Stacja narciarska Ždiar-Strednica, usytuowana w Tatrach Bielskich, ze względu na przepustowość wyciągów należy do największych ośrodków Tatr Wysokich.

 

Warunki narciarskie

 

liczba/długość tras zjazdowych: 7/2,1 km

liczba wyciągów narciarskich/kolejek linowych: 9/0

wysokość: 940-1057 m n.p.m.

przepustowość: 6080 osób/godz.

 

W okresie od grudnia do marca w pobliżu miejscowości Zdziar narciarstwo jest uprawiane na wielką skalę, tutejszy ośrodek może bowiem przewieźć ponad 6000 gości w ciągu godziny. Mają oni do dyspozycji dziewięć wyciągów, w tym jeden dla dzieci, szkółkę narciarską, 4 km tras do uprawiania narciarstwa biegowego i usługi wysokiej jakości.

 

Infrastruktura ośrodka

W ośrodku działa wypożyczalnia nart i snowboardów oraz lokale gastronomiczne. W miejscowości Zdziar znajduje się kilka hoteli, pensjonatów i kwater prywatnych, które oferują przytulne zakwaterowanie.

 

***Ždiar-Strednica

Jakość ośrodka narciarskiego Ždiar-Strednica potwierdza certyfikat otrzymany od Stowarzyszenia Słowackich Kolei Linowych i Wyciągów Narciarskich (Lavex). Uzyskał on trzy gwiazdki na pięć możliwych

 

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!