pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Wystawa „Przyroda północno-wschodniej Słowacji i jej ochrona”, Bardejov

W skład chętnie odwiedzanej ekspozycji „Przyroda północno-wschodniej Słowacji i jej ochrona” w Muzeum Szarysza w Bardejovie wchodzi ponad 1700 eksponatów. Przedstawiono tam w naturalnym środowisku faunę i florę nie tylko słowackiej części Karpat. czytaj więcej

Wystawa „Przyroda północno-wschodniej Słowacji i jej ochrona” w Muzeum Szarysza prezentuje faunę i florę Gór Czerchowskich, Pogórza Ondawskiego, Pienin, Busova i Beskidu Sądeckiego.

Zbiory obejmują ponad 1700 eksponatów. Podzielono je zgodnie z biotopami – zwierzęta i rośliny są prezentowane w naturalnym środowisku.

Kolibry, ślimaki i młode rekiny

Na szczególną uwagę zasługuje kolekcja wypreparowanych amerykańskich kolibrów, rzadki pyton siatkowy, jeden z najcenniejszych ślimaków Słowacji (Pagodulina pagodula) oraz zagrożony gatunek południowoamerykańskiego kondora. Do wyjątkowych okazów należy młody rekin z Morza Karaibskiego.

Ameryka i Chiny w Bardejovie

Na tej wyjątkowej wystawie zaprezentowano nie tylko rośliny i zwierzęta ze słowackiej strony Karpat – odwiedzający mogą także podziwiać wiele egzotycznych okazów. Intrygujące eksponaty podzielono zgodnie z rejonami zoologicznymi – reprezentują Europę, północną Azję i Afrykę, Amerykę, Chiny i Kubę.

Atrakcje w okolicy: wystawa ikon, wystawa historyczna, Muzeum Architektury Ludowej, wystawa etnograficzna, Muzeum Szarysza, kościół św. Idziego, kościół św. Franciszka z Asyżu – Hervartov, cerkiew Opieki Przenajświętszej Bogurodzicy – Nižný Komárnik

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!