Greckokatolicka cerkiew Opieki Przenajświętszej Bogurodzicy w Niżnym Komárniku w powiecie Svidnik została zbudowana w 1938 r. Jest to jedyna świątynia bojkowska po słowackiej stronie Karpat. Wznieśli ją z drewna miejscowi majstrzy według projektu ukraińskiego architekta i historyka inż. Włodzimierza Siczyńskiego.
Cerkiew nakryta gontowym dachem stoi na kamiennej podmurówce. Kopuły wieńczą iglicowe wieżyczki. Przed wejściem znajduje się portyk z krzyżem i rzeźbionymi kolumnami.
Wystrój wnętrza pochodzi z czasów budowy świątyni. Po północnej stronie ołtarza znajduje się mała zakrystia z osobnym wejściem. Ważnym elementem są kolory – bladożółty, jasnoniebieski i ciemnoczerwony. Ikonostas przywieziony z Zemplina pochodzi prawdopodobnie z warsztatu rodziny Bohdanskich z polskiej miejscowości Jasiel.
Świątynia ucierpiała podczas walk jesienią 1944 r., gdy przez Niżny Komárnik przebiegała linia frontu. Po renowacji w roku 1946 udało się przywrócić zabytkowi dawny wygląd. W połowie lat 90. częściowo odrestaurowano rząd ikonostasu z wizerunkami apostołów.
Cerkiew Opieki Przenajświętszej Bogurodzicy od 1968 r. jest zabytkiem narodowym.
Atrakcje w okolicy: cerkiew św. Mikołaja, kościół św. Michała Archanioła, cerkiew św. Michała Archanioła, cerkiew św. Paraskiewy, cerkiew Opieki Przenajświętszej Bogurodzicy, kościół św. Franciszka z Asyżu