pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

U – Noc muzeów i galerii

Noc Muzeów i Galerii to impreza, która odbywa się w pięćdziesięciu miastach Słowacji w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. Celem imprezy jest w nietradycyjny sposób przedstawić dziedzictwo kultury i zaprezentować zwiedzającym niedostępne miejsca i zakątki.

czytaj więcej

Europejska Noc Muzeów

Muzea i galerie w całej Europie każdego dnia goszczą mnóstwo zwiedzających i turystów. Państwo mogą jednak zwiedzić je również w nocy. Każdego roku, w maju, w poszczególnych miastach europejskich, również na Słowacji, odbywa impreza Europejska Noc Muzeów (Nuit européenne des musées), która jest realizowana pod patronatem Rady Europy. Celem wydarzenia jest w nietradycyjny sposób – z przygodami – zaprezentować dziedzictwo kultury, znaczenie jego ochrony i różnorodność kulturową poszczególnych krajów i regionów.

 

Noc w słowackich galeriach i muzeach

Na Słowacji noc Muzeów i Galerii odbywa się przy okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów w 50 miastach w ten sam dzień (19 maja 2012). W jej trakcie zwiedzającym pokazuje się na co dzień niedostępne miejsca i zakątki, zachęca się ich do nietypowych aktywności, a także odkrywania i eksperymentowania. Publiczność jest wciągana w dzieje, sztukę i historię, dzięki czemu lepiej rozumie i przyswaja wiedzę nie tylko o muzeach i galeriach, ale także o dziedzictwie kultury.

Program obejmuje pokazy renowacji, archiwizacji, oczyszczania eksponatów, różne czynności specjalistyczne, warsztaty. Bezpośrednio na wystawach odbywają się koncerty, przedstawienia muzyczne i dramatyczne, występy taneczne czy pracownie twórcze.

 

Goście kraju preszowskiego Noc Muzeów i Galerii mogą spędzić w Bardiowie, Preszowie, Lewoczy, Popradzie, Białej Spiskiej i w Svidniku. Bilety wstępu podczas wystaw można kupić ze zniżkami, a w niektórych miejscach są bezpłatne.

 

Adres: Bardiów, Preszów, Lewocza, Poprad, Biała Spiska, Svidnik, kraj preszowski

 

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!