pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Stara Lubowla – Międzynarodowy Turniej Szachowy Hrabiego Jana Zamoyskiego

W okolicy starego Zamku Lubowla, pod koniec września, jest organizowany Międzynarodowy Turniej Szachowy Hrabiego Jana Zamoyskiego, który powstał w efekcie współpracy miasta Stara Lubowla i Powiatu Nowosądeckiego. czytaj więcej

W Zamku Lubowla w dniach 29–30.09.2012 roku zostanie rozegrany Międzynarodowy Turniej Szachowy Hrabiego Jana Zamoyskiego. Celem interesującej imprezy jest rozpowszechnienie szachów, współpraca regionów przygranicznych i prezentacja miasta Stara Lubowla i Powiatu Nowosądeckiego.

Dla gości zamku i przed zgłoszonymi graczami przygotowuje się wstępny turniej szachowy, który otwiera imprezę w trzech kategoriach: dzieci do lat 14, juniorzy do lat 18 i dorośli. Dla gości zamku przygotowano trzymające w napięciu turnieje w nietypowej okolicy zamku Lubowla.

Organizatorami Międzynarodowego Turnieju Szachowego Hrabiego Jana Zamoyskiego są Muzeum w Lubowli – Zamek w Starej Lubowli, Stowarzyszenie Obywatelskie Przyjaciele Zamku Lubowla, Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Poprad Muszyna i Klub Sportowy Miasta Stara Lubowla.

Zamek w Starej Lubowli został wybudowany w XIII wieku i w przeszłości zasłynął ze spotkań koronowanych głów, z ukrywania polskich klejnotów koronacyjnych i więzienia Mórica Beňovskéhi – szlachcica, podróżnika i króla Madagaskaru.

Poza malowniczą przyrodą, w okolicy zamku znajduje się również historyczny obóz wojenny. Przy jego bramie wejściowej stoi rekonstrukcja średniowiecznej katapulty z zasięgiem 100 metrów. Goście Zamku w Starej Lubowli powinni zwiedzić również pobliskie Muzeum Architektury Ludowej. Do jego najcenniejszych eksponatów należy kościółek zrębowy z 1883 roku.

Adres: Zámocká 22, 064 01 Stara Lubowla

tel.: +421 (0)52/432 24 22, e-mail: hradlubovna1@gmail.com, www.hradlubovna.sk,

Atrakcje w okolicy: Zamek Lubowla, Muzeum w Lubowli, Kościół Niepokalanego Poczęcia Panny Maryi (Hraničné), Ekspozycja etnograficzna – Skansen w Starej Lubowli, Międzynarodowy Turniej Brydżowy Hrabiego Jana Zamoyskiego, średniowieczne uroczystości w Zamku Lubowla

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!