pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Międzynarodowy Festiwal Lalek w Strojach Ludowych, Poprad – Tatry Wysokie

Punkt na szlaku: Imprezy folklorystyczne

W czterech miejscach, u stóp Tatr Wysokich, co roku odbywa się Międzynarodowy Festiwal Lalek w Strojach Ludowych. Celem imprezy jest prezentacja dziecięcych zespołów ludowych, ubranych w takie same stroje jak symboliczne lalki, i wspieranie dzieci w rozwoju społeczno-kulturalnym. czytaj więcej

W przepięknej scenerii podtatrzańskiej przyrody, w miastach: Tatry Wysokie, Kieżmark, Svit i  Wielka Łomnica każdego roku odbywa się oryginalny i jedyny festiwal tego typu na Słowacji – Międzynarodowy Festiwal Lalek w Strojach Ludowych. Od 1997 roku do festiwalu należą trzy dni w pierwszym tygodniu czerwca.

Symbolem festiwalu są lalki w oryginalnych strojach ludowych – takich jak członkowie uczestniczących zespołów. Celem imprezy jest prezentacja szerokiej publiczności dziecięcych zespołów folklorystycznych ze Słowacji i z zagranicy, wspieranie dzieci w ich rozwoju społeczno-kulturalnym i zachowanie tradycji. Organizatorzy jednocześnie starają się promować tolerancję, wzajemny szacunek, kulturę i zwyczaje poszczególnych narodów za pośrednictwem tradycyjnych pracowni w szkołach podstawowych w regionie. Podczas 15 poprzednich edycji w ten sposób powstała duża kolekcja lalek z różnych zakątków świata, które symbolizują przyjaźnie dzieci – uczestników festiwalu.

W czasie festiwalu odbywają się również coroczne konkursy, zabawy i wycieczki turystyczne po trasach edukacyjnych w Tatrach Wysokich. Punkt kulminacyjny imprezy stanowi natomiast program galowy, podczas którego uczestniczące zespoły na koniec wymieniają między sobą lalki w strojach ludowych.

WIęcej informacji na stronie: http://www.osvetapoprad.sk/krojovane-babiky.phtml?id3=92451

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!