pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Uroczystości pieśni i tańców na Szaryszu (Šarišské slávnosti piesní a tancov), Raslavice

Punkt na szlaku: Imprezy folklorystyczne

Uroczystości Pieśni i Tańca na Szaryszu odbywają się na początku każdego lata w Raslavicach. Każdego roku, pod gołym niebem, na terenie amfiteatru występują nie tylko słowaccy, ale również zagraniczni tancerze i śpiewacy folklorystyczni. czytaj więcej

Na początku lata Raslavice odwiedza wielu gości z kraju i z zagranicy. Przyczyną jest tradycyjny festiwal pod nazwą Uroczystości Pieśni i Tańca na Szaryszu. Jego pierwsza edycja odbyła się w 1968 roku, a impuls do jej organizacji stanowiły przede wszystkim wieloletnie sukcesy Wiejskiej Grupy Folklorystycznej Raslavičan.

Celem festiwalu jest prezentacja i uczczenie tradycji za pośrednictwem muzyki ludowej, śpiewów i tańców. Podczas ponad 40-letniego istnienia festiwalu na scenie zaprezentowali się działacze z Czech, Niemiec, Polski, Włoch, Chorwacji, Łotwy, Węgier, Rumunii, Ukrainy i Izraela. Atmosferę festiwalu tworzy również amfiteatr znajdujący się pod gołym niebem, który mieści 5000 widzów. Częścią programu jest również pochód przez miejscowość w strojach ludowych, rywalizacja o najpiękniejsze podwórze i w zdobieniu okien oraz wystawa skoncentrowana na tradycji i rzemiosłach ludowych w Galerii Sztuki Ludowej.

Więcej informacji na: http://www.raslavice.sk/sariskeslavnostipt.html

 

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!