pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Zamagurskie Uroczystości Folklorystyczne, Czerwony Klasztor (Červený Kláštor)

Punkt na szlaku: Imprezy folklorystyczne

Zamagurskie Uroczystości Folklorystyczne odbywają się każdego roku w maju w miejscowości Czerwony Klasztor. Festiwal tańców ludowych i śpiewu umożliwia zachowanie tradycji i rzemiosł, przyciąga do regionu wielu uczestników i sprzyja zacieśnieniu współpracy polsko-słowackiej. czytaj więcej

Festiwal Zamagurskie Uroczystości Folklorystyczne odbywa się każdego roku w maju w amfiteatrze w Czerwonym Klasztorze. Tradycyjne tańce ludowe, śpiewy, zabawy i zwyczaje Zamagurza uczestnicy mogą podziwiać w przepięknych Pieninach. Tradycyjną częścią festiwalu są również jarmark rzemiosł ludowych i degustacja góralskich specjałów.

Festiwal, pamiątki i natura

Celem organizatorów jest przyciągnięcie dużej liczby uczestników nie tylko na sam festiwal, ale również do zabytków architektury, na łono przyrody oraz do skorzystania z infrastruktury turystycznej, która znajduje się na Zamagurzu. Festiwal służy zachowaniu tradycji i zwiększeniu zainteresowania tradycyjnymi rzemiosłami, sztuką folklorystyczną i zwyczajami w regionie. Zamagurskie Uroczystości Folklorystyczne pozwalają na zacieśnienie wieloletniej transgranicznej współpracy polsko-słowackiej.

Więcej informacji na stronie:http://www.osvetapoprad.sk/zamgurske-folklorne-slavnosti.phtml?id3=73994

 

 

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!
Zdjęcia