pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Dni Miasta Preszowa

Punkt na szlaku: Imprezy folklorystyczne

Latem każdego roku w Preszowie odbywają się Dni Miasta Preszowa. Podczas trwających trzy dni pokazów na deptaku organizowany jest jarmark, pokaz tradycyjnych rzemiosł, przegląd szermierki historycznej. Impreza ma bogaty program prezentacji towarzyszących, które można podziwiać na trzech scenach. czytaj więcej

Od 2000 roku miasto Preszów świętuje swoje istnienie organizując Dni Miasta Preszowa. Centrum kraju preszowskiego i Szarysza jest uważane za słowackie miasto muzyki, ale nie brakuje w nim przedstawicieli różnych rodzajów sztuki.

W czasie trzech dni na początku czerwca, (3–9 czerwca 2012) na deptaku w centrum miasta odbywa się jarmark, pokaz tradycyjnych rzemiosł, przegląd grup szermierki historycznej i bogaty program imprez towarzyszących.

Kiedy miasto żyje sztuką

Na trzech scenach każdego roku przeplatają się muzyka, śpiew, taniec, słowo mówione, inscenizacje teatralne i zabawy. Dla dzieci przygotowywane są różne atrakcje, jak przejażdżki na kucyku, bryczką z końmi. Nie brakuje również karuzeli. Różnorodność festiwalu łączą koncerty znanych słowackich artystów muzycznych, sceny alternatywnej, country, rocka, występy folklorystyczne i gwiazdy światowe (Korai Orom).

Centrum miasta ożywa dzięki artystom ulicznym, żywym rzeźbom, malarzom, rzeźbiarzom, tancerzom, szermierzom i olbrzymim scenografiom. Dla gości przygotowuje się budki i bufety gastronomiczne. Widzowie mogą się nawet uczyć tańczyć w szkole tańca albo rozegrać partyjkę szachową na ogromnej szachownicy.

Tygodniowy festiwal oferuje zabawę i sztukę dla osób w każdym wieku. Od poniedziałku do niedzieli każdego wieczora punkt kulminacyjny imprezy to występ gwiazdy dnia. Każdego roku program jest inny, jednak idea pozostaje zawsze taka sama: uczcić Dni Miasta Preszowa w taki sposób, aby w programie każdy znalazł coś dla siebie.

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!