pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Tatrzańska Biała Woda z leśniczówką

Z pienińską Białą Wodą pomylić jej nie sposób choćby dlatego, że wyrzeźbiona jest w granicie, a nie w wapieniu. Wygodna droga zaprowadzi nas na przyjazną polanę, z której roztacza się widok na najpotężniejsze szczyty Tatr. czytaj więcej

Trudność szlaku. Łysa Polana 49°15'52"N 20°6'56"E – Polana Białej Wody 49°14'12.61'' N 20°06'00.94'' E **

Startujemy z mostu granicznego w Łysej Polanie, za którym skręcamy w prawo w niebieski szlak na Rohatkę (2290 m). Nasz cel jest jednak bliżej i niżej – to znajdująca się 3 km dalej leśniczówka na Polanie Białej Wody (1005 – 1150 m n.p.m.). Po drugiej stronie potoku, wzdłuż którego pojedziemy, biegnie asfaltowa droga do Morskiego Oka – zwykle niemiłosiernie zatłoczona. Po naszej – tym razem słowackiej stronie – miły, kameralny spokój.

Polana, która jest celem wyprawy, była niegdyś miejscem wypadu owiec wypasanych przez polskich górali. W 1879 r. wykupił ją książę Christian Hohenlohe, który rejon pasterski zmienił w myśliwski. Z polany, do której dotrzemy wygodną drogą, mamy widok na grań Tatr Wysokich ze szczytami Czarnego Mięgusza, Rysów, Wysokiej, Młynarza, Żabiej Czuby.

Szczegółowy opis szlaku:

http://www.gory-szlaki.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=107&Itemid=129

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!
Zdjęcia