pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej

Punkt na szlaku: Rodziny na start!

Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej skierowany jest to szerokiego grona osób, które chcą skorzystać z oferty aktywnego wypoczynku. Duży zakres usług, oferowany w parku, pozwala skorzystać z obiektu zarówno młodzieży lubiącej aktywnie spędzać wolny czas, jak i rodzinom z małymi dziećmi, które chcą spędzać wolny czas aktywnie na świeżym powietrzu. czytaj więcej

Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej skierowany jest to szerokiego grona osób, które chcą skorzystać z oferty aktywnego wypoczynku. Duży zakres usług, oferowany w parku, pozwala skorzystać z obiektu zarówno młodzieży lubiącej aktywnie spędzać wolny czas, jak i rodzinom z małymi dziećmi, które chcą spędzać wolny czas aktywnie na świeżym powietrzu. Zainstalowane urządzenia pozwalają zarówno na poprawę sprawności fizycznej dzieci i młodzieży, jak i pozyskanie nowych umiejętności przez tę grupę wiekową. Istotnym elementem przedsięwzięcia jest dostosowanie Parku dla osób niepełnosprawnych, które mogą korzystać z tego miejsca.

 

1. Ogólnodostępna strefa zabaw dla dzieci – huśtawki, piaskownice z taśmociągiem i minikoparką, ławki, karuzele, plac z trampolinami ziemnymi, tory przeszkód (huśtające się belki, ścieżka wykorzystująca zmysł równowagi itp.).

 

2. Strefa ograniczonego dostępu – Piramidy linowe, tory przeszkód w przestrzeni.

 

3. Strefa wspinaczki rodzinnej – mini ścianki wspinaczkowe w tym też naturalne elementy krajobrazu/przyrody np. głazy przystosowane do wspinania również dla najmłodszych osób.

 

4. Strefa rowerowa – miasteczko rowerowe z pełną infrastrukturą niezbędną do nauki jazdy na rowerze w ruchu drogowym.

 

5. Strefa relaksu – Strefa odpoczynku. Obszar umiejscowiony z dala od ruchu ulicznego. Jednocześnie strefa zaprojektowana w ten sposób aby możliwe było użytkowanie tej przestrzeni jako miejsce spotkań dla większej liczby osób. Strefa ta będzie zawierała altankę, ławeczki oraz scenę plenerową.

 

6. Skatepark – nowy tor z urządzeniami wykonanymi z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne.

 

7. Strefa siłowni plenerowej – wkomponowanie istniejącej siłowni w Lasku Schwerteńskim do Parku Rekreacji Przestrzennej.

 

8. Powierzchnia terenów biologicznie czynnych, komunikacyjna, elementy uzupełniające.

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!
Zdjęcia