pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Teren rekreacyjny "Czarna Kępica"

Punkt na szlaku: Rodziny na start!

Teren „Czarnej Kępicy” jest postrzegany przez władze gminy, jako lokalny produkt turystyczny, a jego sukcesywne zagospodarowanie sprzyjać będzie, coraz bardziej popularnemu, aktywnemu wypoczynkowi. Docelowo powstanie tam amfiteatr wraz z widownią, gdzie będą mogły odbywać się imprezy kulturalne i koncerty. Planowane jest także przygotowanie małego zaplecza gastronomicznego. Dzięki temu, nasza „kamionczańska” ziemia będzie kusiła turystów do odwiedzenia właśnie tego terenu. czytaj więcej

Na „Czarnej Kępicy” w Kamionce Wielkiej, miejscu o szczególnych walorach turystyczno – krajobrazowych, oddano do użytku siłownię zewnętrzną, która została wykonana w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”, objętego PROW 2007 – 2013. Całkowity koszt realizacji tego przedsięwzięcia to kwota 80 000,00 zł, a udział finansowy Unii Europejskiej, pozyskany przez Gminę Kamionka Wielka to kwota 25 000,00 zł.

            W ramach zadania, przy wcześniej już wykonanych altanach 
i grillowisku, zamontowane zostały urządzenia fitness typu:

  • wioślarz;
  • trenażer nóg i rąk - narty biegówki;
  • ławka i prostownik pleców;
  • urządzenie z drabinką i podciąg nóg.

Powstały także utwardzone alejki, przy których zamontowano kosze na śmieci, ławki parkowe i piknikowe, sprzyjające wypoczynkowi na łonie natury, gdzie oko cieszą przepiękne widoki na Beskid Niski oraz Beskid Sądecki, Dolinę Kamionki i Kotlinę Sądecką.

Teren „Czarnej Kępicy” jest postrzegany przez władze gminy, jako lokalny produkt turystyczny, a jego sukcesywne zagospodarowanie sprzyjać będzie, coraz bardziej popularnemu, aktywnemu wypoczynkowi. Docelowo powstanie tam amfiteatr wraz z widownią, gdzie będą mogły odbywać się imprezy kulturalne i koncerty. Planowane jest także przygotowanie małego zaplecza gastronomicznego. Dzięki temu, nasza „kamionczańska” ziemia będzie kusiła turystów do odwiedzenia właśnie tego terenu.

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!
Zdjęcia