II odcinek A. przebiega przez miasta i gminy: Nowy Sącz, Chełmiec, Gródek n/Dunajcem, Łososinę Dolną.
Trasa II odcinka A prowadzi z Nowego Sącza ul. Legionów przez miejscowości takie jak: Marcinkowice, Chomranice, Wronowie, Łososina Dolna, Michalczowa, Witowice Dolne, Wytrzyszczka.
Szlak prowadzi w większości drogami asfaltowymi, drogi utwardzone znajdują się na odcinkach Las Chełmiecki-Marcinkowice, Cisowiec - Witowice Dolne – Wytrzyszczka.
Trasa szlaku jest łatwa, o różnicy wysokości do 450 m. Największe trudności znajdują się na ostrych podjazdach i zjazdach w okolicach Cisowca i Lasu Chełmieckiego.
Trasa „Wariantu Łososińskiego” Karpackiego Szlaku Rowerowego biegnie przez malownicze tereny Beskidu Wyspowego o krajobrazie podgórskim. Szlak umiejscowiony jest
w najbardziej na wschód wysuniętej części Beskidu Wyspowego słynącej z rozległych sadów pokrywających rosochate wzgórza. Szlak rozpoczyna się w Kotlinie Sądeckiej, a kończy na krawędzi Beskidów w pogórzańskim przełomie Dunajca. Turysta ma okazję obejrzeć na trasie szlaku szereg atrakcyjnych miejsc i obiektów.
Do najważniejszych należą:
Trasa szlaku obfituje w punkty widokowe, z których rozciągają się rozległe widoki na Dolinę Dunajca, Beskid Wyspowy i Sądecki, Pogórze Rożnowskie oraz Kotlinę Sądecką. Znajdują się tutaj liczne odcinki leśne z Laskiem Chełmieckim i Witowickim na czele oraz odcinki biegnące wzdłuż rzek: Dunajca, Smolnika i Łososiny.
B. Kolor szlaku - czerwony
Długość szlaku - 27 km
Trasa II odcinka B. Karpackiego Szlaku Rowerowego rozpoczyna się na granicy miasta Nowego Sącza (ul. Zabełecka) i prowadzi przez Klimkówkę, Przydonicę, Bartkową, Rożnów, Tropie, następnie przeprawą promową do Wytrzyszczki.
Szlak o różnicy wysokości do 450 m, prowadzi w większości drogami asfaltowymi. Drogi utwardzone znajdują się na krótkim odcinku w Posadowej.
Trasa szlaku jest łatwa. Największe trudności znajdują się na odcinkach Jelna-Przydonica
i Bartkowa-Rożnów. Są tam ostre podjazdy i zjazdy.
Trasa II odcinka Karpackiego Szlaku Rowerowego biegnie przez widokowe tereny Pogórza Rożnowskiego o krajobrazie podgórskim. Szlak umiejscowiony jest w najbardziej na zachód wysuniętej części Pogórza Rożnowskiego słynącej z rozległych widoków rozłożystych wzgórz. Szlak rozpoczyna się w Kotlinie Sądeckiej, a kończy w pogórzańskim przełomie Dunajca w Tropiu.
Turysta ma okazję obejrzeć na trasie szlaku szereg atrakcyjnych miejsc i obiektów.
Do najważniejszych należą:
Trasa szlaku jest właściwie jednym długim punktem widokowym, z którego rozciągają się nieustające, rozległe widoki na Dolinę Dunajca z Jeziorem Rożnowskim, Beskid Wyspowy
i Sądecki, Pogórze Rożnowskie oraz Kotlinę Sądecką, a przy sprzyjającej pogodzie również na Tatry. Odcinki leśne są co prawda niewielkie, ale rozrzucone na całej trasie dają upragniony cień w upalne dni. Końcowa część szlaku biegnie brzegami Jeziora Rożnowskiego i Czchowskiego.