pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Na Polanie Sosny w Niedzicy

Maluje się stąd widok bajeczny – na zamek w Niedzicy oraz Pieniny. Obok zapory na Jeziorze Sromowieckim rozpościera się zespół rekreacyjny Polana Sosny. A tam stare i nowe drewniane zabudowania. czytaj więcej

Na terenie Polany znajdują się trzy zabytkowe obiekty architektury drewnianej ze Spisza
i Podhala: dwór szlachecki z Grywałdu z XVII lub XVIII wieku, willa zwana „Chatą Spiską”
z XIX wieku z Łapsz Niżnych oraz budynek wzniesiony z połączenia willi z Kir i młyna
z Czarnego Dunajca. Miejsca te są zachowane w klimacie tradycji i kultury tych terenów.

Wnętrza zostały zaadaptowane do celów hotelowych i gastronomicznych, dlatego obiekty na Polanie są idealnym miejscem do spędzenia wolnych dni. Oprócz chat znajduje się tu wiele atrakcji. Przy grillu można odpocząć i nabrać sił. Dla lubiących ruch – pole do gry w siatkówkę
i wypożyczalnia rowerów! Coś dla siebie znajdą tu zarówno turyści nastawieni na aktywne spędzanie czasu, jak i ci, którzy szukają możliwości spokojnego odpoczynku. To miejsce jest świetną bazą wypadową na piesze wędrówki i trasy rowerowe. Dla amatorów wodnego szaleństwa też znajdą się rozmaite atrakcje nad pobliskim Jeziorem Czorsztyńskim. A w zimie Polana Sosny poleca swoje wyciągi narciarskie i przejażdżkę kuligiem. Ani chwili wahania, tylko pakować torbę i rezerwować miejsce!

Rezerwować miejsce w chacie albo na polu campingowym. Polana Sosny jest także przyjazna turystom poruszającym się camperami oraz samochodami z przyczepami campingowymi. Nowoczesne zaplecze sanitarne, możliwość korzystania z sauny fińskiej sprawiają, że pobyt na Polanie jest bardzo komfortowy.

Chcecie Państwo zorganizować biesiadę regionalną z pieczeniem barana i posłuchać przy tym prawdziwej kapeli góralskiej? Lepiej niż na Polanę Sosny nie mogliście trafić!

 

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!