pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Pomiędzy Pieninami a Pasmem Pradziejowej - Drewniana zabudowa w Szczawnicy

Spacerując po Szczawnicy co chwila napotykamy piękne, zabytkowe obiekty drewniane. Zespół zabudowy uzdrowiskowej wprowadza szczególny klimat. Warte uwagi są obiekty wokół pl. Dietla, którego wygląd pozostaje bez większych zmian od 1866r. czytaj więcej

Najbardziej znane i podziwiane są wille „Szwajcarka” z 1852r., „Holenderka” z 1853 oraz „Pałac” z 1864. Poniżej pl. Dietla w stronę kościoła wiedzie ul. Jana Wiktora z ciekawym zespołem willi uzdrowiskowych. Interesująca zabudowa znajduje się także przy ulicach Zdrojowej i Szalaya. Miły spacer czeka też nas po Parku Górnym i Dolnym. W tym pierwszym zobaczymy kaplicę, drewniane wille „Brat” i „Siostra” oraz pozostałości Dworca Gościnnego.

Szczawnica to jedno z najbardziej znanych uzdrowisk w południowej Małopolsce. Miejsce przyciąga ciekawym klimatem, czynnymi źródłami mineralnymi, licznymi sanatoriami, ośrodkami SPA. Szczawnica jest miejscowością atrakcyjną turystycznie ze względu na swoje położenie. W sąsiedztwie Małych Pienin oraz Beskidu Sądeckiego wypoczynek jest gwarantowany!

Przybywający turyści mogą delektować się wyjątkowym mikroklimatem, a przede wszystkim bajecznym pejzażem Pienin. Możliwości pieszych wędrówek są tu bardzo szerokie. Dodatkową atrakcją jest kolejka krzesełkowa na Palenicę, która cieszy się niegasnącą popularnością zarówno w lecie – turystyka aktywna, jak i w zimie - białe szaleństwo. Dzięki licznym szlakom rowerowym okolice Szczawnicy to świetne tereny dla miłośników kolarstwa górskiego. Przełomem Dunajca można stąd wybrać się do naszych sąsiadów Słowaków
i zwiedzić Czerwony Klasztor. Warto także wybrać się na spacer do Wąwozu Homole. Bliskość Jeziora Czorsztyńskiego sprawia, ze rozwijają się przed nami kolejne możliwości- możemy się schłodzić w letni dzień, popływać statkiem czy gondolą. Raj dla siebie znajdą tu tez amatorzy wędkarstwa czy kajakarstwa.

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!
Zdjęcia