pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Bukowina Tatrzańska – Termy Bukowiańskie

Termy Bukowiańskie są ośrodkiem wypoczynkowym, uzdrowiskowym i rehabilitacyjnym w zacisznej okolicy otoczonej lasami, z pięknym widokiem na góry. Obiekty termalne obejmą 12 basenów z temperaturą wody w basenach 28-36°C. czytaj więcej

Bukowina Tatrzańska jest jedną z najbardziej znanych górskich miejscowości w Polsce. Położona na Pogórzu Spisko-Gubałowskim, na wysokości 850-960 m n.p.m. istnieje od prawie 400 lat. Pierwsi osadnicy, którzy przybyli tu z różnych stron Europy, zajmowali się przede wszystkim rolnictwem i wypasem owiec. Tatry, piękne widoki i bogata góralska kultura zachęcają do odwiedzania tych terenów. Wielu turystów zatrzymywało się w Bukowinie, ponieważ tędy przebiegał szlak turystyczny wiodący nad Morskie Oko.

W roku 2004 Bukowiańskie Towarzystwo Geotermalne wykupiło od Skarbu Państwa prawa do korzystania z odwiertu oraz otrzymało koncesję na wydobycie i eksploatację wody geo­ter­malnej z odwiertu Bukowina Tatrzańska PIG/PNIG - 1. "Terma Bukowina Tatrzańska" korzysta z wody termalnej nawierconej w otworze usytuowanym na północno-zachodnim zboczu Wysokiego Wierchu, w odległości około 6 km od brzegu Tatr.

Termy Bukowiańskie są centrum rozrywki dla całej rodziny, ośrodkiem uzdrowiskowym i re­ha­bi­li­ta­cyj­nym w zacisznej okolicy otoczonej lasami, z pięknym widokiem na góry. Na powierzchni 4 ha znajduje się 12 basenów (6 wewnętrznych i 6 zewnętrz­nych), wypełnionych wodą termalną o temperaturze w granicach 28-36°C. Ośrodek posiada wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, między innymi zjeżdżalnię oraz specjalne pływalnie dla najmłodszych. Na terenie Term bukowiańskich dostępne jest również 8 saun m.in. rzymska, fińska, góralska, kwiatowa, na podczerwień. Restauracja oferuje smaczne jedzenie, w tym specjały kuchni regionalnej.

W ofercie Ośrodka znajdują się:

Basen pływacki zewnętrzny dla osób dobrze pływających - z wodą o temperaturze
30 - 36°C i głębokości 1,5 m Grota skalna i basen zewnętrzny - z wodą o temperaturze 28 - 36°C i głębokości 1,3 m.Brodziki z wodą o temperaturze 30 - 36°C i głębokości 0,4 m.Brodzik z wodą o temperaturze 30 - 36°C i głębokości 0,7 m.Basen rekreacyjny zewnętrzny z wodą o temperaturze 30-36°C i głębokości 1,2m.

Basen rekreacyjny z wodą o temperaturze 30 - 36°C i głębokości 1,35 m.Basen z hydromasażem z wodą o temperaturze 30 - 36°C i głębokości 1,3 m.Basen z wodą o temperaturze 30 - 36°C i głębokości 1,3 m.

Ponadto Ośrodek oferuje 100 m długości zjeżdżalnie oraz urządzenia do hydromasażu i zespół saun.

Woda termalna pozyskiwana z odwiertu w Bukowinie Tatrzańskiej jest typu siarczanowo-chlorkowo-wapniwo-sodowego o mi­ne­ra­li­za­cji 1,5g/dm3. Ze względu na specyficzną mineralizację, unikalny skład mikroelementów i pierwiastków, niski charakter zasadowy oraz leczniczą twardość jest doskonałym środkiem leczniczym i rehabilitacyjnym. Ważne dla zdrowia zawarte w wodzie składniki to: sód (Na), wapń (Ca), chlor (Cl), potas (K), siarka (S), magnez (Mg) oraz chrom (Cr).

Kąpiel w tak zmineralizowanej wodzie termalnej wpływa bardzo korzystnie na organizm. Szczególnie poprawia komfort psychiczny, obniża stres, stabilizuje system nerwowy, dzięki czemu przywraca wewnętrzny spokój i poprawia ogólną kondycję psychofizyczną oraz chroni m.in. przed chorobami Parkinsona i Alzheimera. Eliminuje choroby serca, stabilizuje tętno, leczy choroby układu krążenia, zmniejsza otyłość a nawet eliminuje bezsenność. Dodatkowo woda ta regeneruje gospodarkę hormonalną organizmu, znacznie poprawia przemianę materii, pomaga na bóle głowy i stawów oraz zdecydowanie przyspiesza re­kon­wa­le­scencję po zabiegach i przebytych schorzeniach.

Doskonale rozwinięta baza turystyczna, świetne warunki do uprawiania narciarstwa i bliskość gór w połączeniu z jednym z naj­no­wo­cze­śniej­szym w Europie i największym w Polsce kom­ple­ksem wodnym pozwolą wszystkim aktywnie wypoczywać w Bukowinie Tatrzańskiej przez cały rok.

Tekst zawiera informacje zaczerpnięte ze stron: www.termabukowina.pl www.termynapodhalu.pl www.tatrzanskieatrakcje.pl

 

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!
Zdjęcia