pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Białka Tatrzańska – Termy Bania

Termy Bania w Białce Tatrzańskiej, to zespół basenów z wodą termalną, wyposażonych w zewnętrzne zjeżdżalnie o łącznej długości blisko 300 m. Zlokalizowany w pięknym otoczeniu gór, stanowi idealne miejsce rekreacji i wypoczynku dla całej rodziny. czytaj więcej

Białka Tatrzańska – wioska założona w XVII wieku, za panowania Władysława IV Wazy. W skład wsi wchodziły dobra leśne w Tatrach, m.in. w okolicy Morskiego Oka oraz Wołoszyna. Poza gospodarką rolną, mieszkańcy wsi zajmowali się także pasterstwem, a w XVIII-XIX wieku zasłynęli jako wytrawni kuśnierze, którzy produkowali słynne na Podhalu i Spiszu kredowane, białczańskie kożuchy. Pierwotna nazwa miejscowości brzmiała "Nowa Białka" - stąd nazwisko Nowobielski, najprawdopodobniej założycieli wioski. Obecnie Białka Tatrzańska jest jedną z najatrakcyjniejszych miejscowości górskich szczególnie zimą. W Białce znajdują się trzy duże ośrodki narciarskie.

Termy Bania w Białce Tatrzańskiej, to zespół siedmiu basenów z wodą termalną, wyposażonych w urządzenia do hydroterapii i odnowy biologicznej oraz w zewnętrzne zjeżdżalnie o łącznej długości blisko 300 m. Ośrodek zlokalizowany w pięknym otoczeniu gór, stanowi idealne miejsce rekreacji i wypoczynku dla wszystkich.

W ośrodku wydzielono tzw. strefę głośną przeznaczona głównie dla dzieci, młodzieży i rodzin z dziećmi oraz strefę cichą o spokojnym, intymnym charakterze. Strefa głośna, to nie tylko propozycje dla amatorów mocnych wrażeń, ale także dla tych, którzy chcą się odrobinę zrelaksować. W basenie rekreacyjnym przygotowano: grotę z gejzerem, ławeczkę do masażu, leżanki powietrzne, gejzery denne oraz wodospad - wszystko to w wodzie o temperaturze 32-34°C. Strefa cicha przeznaczona jest dla poszukujących spokoju i odprężenia, chcących skorzystać z elementów hydroterapeutycznych, w które obficie wyposażone są niecki tej części obiektu.

Zespół nowoczesnych, całorocznych basenów wewnętrznych i zewnętrznych, to między innymi w tzw. strefie głośnej:

Dla najmłodszych brodzik zasilany wodą o temperaturze 32-34°C, co zapewnia komfort zabawy nawet najbardziej wybrednym maluchom. Ponadto strumyk wodny, mini zjeżdżalnia, jeżyk oraz parasol wodny, a także interaktywne zabawki na wodnym placu zabaw.Dla młodzieży i dorosłych przygotowano atrakcje basenu głównego: karuzelę wodną, pole do zabaw zespołowych, przeprawę linową, ściankę alpinistyczną, armatki i kaskady wodne oraz szeroką zjeżdżalnię i sztuczną falę.Dla młodzieży i dorosłych chcących się odrobinę zrelaksować przygotowano w basenie rekreacyjnym z wodą o temperaturze 32-34°C: grotę z gejzerem, ławeczkę do masażu, leżanki powietrzne, gejzery denne oraz wodospad.Pięć wanien jacuzzi z obiegiem wody geotermalnej.Trzy zjeżdżalnie zewnętrzne: Anaconda – o długości 120 m, Pontonowa – o długości 100 m oraz szybka Turbo slide – o długości 75 m

Specjalnie wydzielona „Strefa cicha” zawiera:

Basen Nr 1 o długiej linii brzegowej połączony z częścią zewnętrzną, wyposażony w atrakcje wodne o rehabilitacyjnym charakterze typu leżanki wodno-powietrzne, stacje masażu dennego i bocznego, siedziska z dyszami powietrznymi, kaskady, wodospady itp. Woda termalna o temperaturze do 40°C, ciepło, natura, lecznicze właściwości oraz panorama Tatr.Basen Nr 2 o rehabilitacyjnym charakterze, wyposażony w urządzenia typu leżanki wodno-powietrzne, stacje masażu dennego i bocznego, siedziska z dyszami powietrznymi, kaskady, wodospady itp. oraz z wbudowaną w linię brzegową wanną bąbelkową jacuzzi.Jacuzzi z temperaturą wody 32-34°C uzupełnia ofertę relaksu.

Ofertę uzupełnia dostęp do pięciu saun o różnej specyfice (sauny parowe, sauny suche o zróżnicowanych temperaturach i wilgotności oraz kabina relaksacyjna z promieniami podczerwieni UVB i UVC), basen z wodą geotermalną o temperaturze do 36°C, basen z wodą chłodzącą do pływania o temperaturze do 24°C, specjalne natryski, ławki z kadziami do moczenia nóg oraz bar SAUNARIUM - wszystko to o łącznej powierzchni ponad 1000 m2.

Po zażyciu kąpieli cieplnych można przejść na taras z ogrodem zewnętrznym - miejscem na relaks i kontemplację urzekającego piękna panoramy Tatr Wysokich.

Tekst zawiera informacje zaczerpnięte ze stron: www.termabania.pl www.termynapodhalu.pl www.tatrzanskieatrakcje.pl

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!
Zdjęcia