pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Tatranská mliekareň a.s. - Produkty mleczne

Najważniejszym surowcem słowackich potraw narodowych jest bryndza, która dzisiaj stanowi produkt chroniony. Poza bryndzą tradycyjną, słowacką kuchnię tworzą również inne lubiane produkty mleczne, takie jak parzony owczy ser czy serki warkoczyki. czytaj więcej

Do typowej, tradycyjnej słowackiej kuchni należą różnorodne wyroby mleczne – wyjątkowa bryndza, pyszny liptowski parzony ser owczy i serki warkoczyki, a także zdrowe owcze lub kozie sery.

Bryndza po słowackiej stronie Karpat pojawiła się w XV wieku. Miękki, gnieciony i solony ser produkowany z owczego sera z grudek. Liptowska bryndza jest pakowana do typowych drewnianych półbeczek – skopek.

Parzony ser owczy to słowacki półmiękki, niedojrzały  ser o delikatnym smaku i charakterystycznym kształcie zwiniętej wstęgi.

Bryndza dzisiaj wraz z parzonym owczym serem należą do tradycyjnych słowackich produktów i mają statut produktów chronionych. Wchodzą w skład typowych słowackich dań – bryndzowych haluszków czy tradycyjnej zupy – tzw. demikatu. Bryndzy często używa się jako pasty.

Tradycyjne słowackie wyroby mleczne oraz inne przetwory z mleka produkują w kraju preszowskim następujące spółki:

MILK-AGRO spol. s.r.o.

Spółka zajmująca się przetwarzaniem mleka na suszone produkty mleczne i produkcją wyrobów mlecznych takich jak: masło, jogurty, twaróg i śmietana, świeże i dojrzewające sery.

Čapajevova 36

080 46 Preszów, Słowacja

Tatranská mliekareň a.s.    

Spółka oferuje szeroką gamę produktów mlecznych – głównie sery z białą pleśnią, sery z niebieską pleśnią, świeże mleka, mleka o przedłużonej trwałości, twarogi, desery, produkty z mleka kwaśnego i inne produkty gastronomiczne. Przed kilkoma laty na rynek wprowadzono również serię bioproduktów obejmujących: mleko, kwaśne mleko, ser camembert i masło. 

Nad traťou 26

060 01 Kieżmark, Słowacja

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!