pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Farma Liptovská Teplička

Farma Liptovská Teplička w Tatrach Niskich oferuje gościom, poza ekskluzywnym mięsem wołowym i tradycyjnymi domowymi wyrobami mlecznymi, również bacówkę z prawdziwymi pasterzami i możliwość spożycia dań typu bio we własnym pensjonacie. czytaj więcej

Ekofarmy to gospodarstwa rolnicze, które prowadzą działalność w ekologiczny sposób. Nie stosują żadnych szkodliwych dla zdrowia produktów chemicznych, tylko produkty naturalne. Ekofarma Liptovská Teplička znajduje się w Kotlinie Tatrzańskiej na wysokości 900–1400 m n.p.m. Farmerzy swojej działalności poświęcają się już od 1991 roku. Są tam produkowane przede wszystkim karmy dla zwierząt i hoduje się owce oraz woły. 

Ekskluzywne mięso wołowe i tradycyjne lokalne

Na farmie w miejscowości Liptovská Teplička goście mogą spróbować i kupić świeże mięso wołowe z młodych zwierząt rasy Limousine. Poza tym dla wszystkich zainteresowanych jest przygotowywana cała gama tradycyjnych lokalnych produktów z owczego mleka, takich jak: żętyca, świeży i wędzony ser, a także słowacka bryndza.

W bacówce na hali pasterze spędzają pół roku na pasieniu krów i jałówek przy każdej pogodzie pod gołym niebem. W otoczonym drewnem ranczu na hali z ogniskiem przygotowują pyszny gulasz, opiekaną słoninkę i grillowanie mięso. Za sypialnię służy im pobliska koliba.

Możliwości w okolicy farmy

Farma Liptovská Teplička całorocznie obsługuje pensjonat, w którym podaje się produkty typu bio i pyszne dania diety bezglutenowej. Okolica Niskich Tatr oferuje wiele możliwości turystyki pieszej i turystyki rowerowej. W lecie goście mogą zbierać płody leśne (żurawiny, jagody, maliny, grzyby) i rośliny lecznicze na łąkach ekologicznych. W zimie istnieje możliwość jazdy na nartach. 

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!