pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Dominik Olejár – DOkov - Wytwarzanie biżuterii

Do najstarszych rzemiosł na Słowacji należy wytwarzanie biżuterii. Biżuteria i ozdoby z pracowni artystyczno-rzemieślniczych dotarły do kultury ludowej i stały się znakiem rozpoznawczym pięknych słowackich dziewcząt i młodzieńców z różnych rejonów naszego kraju. czytaj więcej

Wytwarzanie biżuterii to gałąź złotnictwa, która należy do najstarszych rzemiosł artystycznych.

W ubiegłych wiekach wytwarzanie biżuterii należało do najbardziej istotnych działań artystyczno-rzemieślniczych na Słowacji i od połowy XIX wieku wyraźnie sięga do kultury ludowej.

Srebrne i pozłacane żelaza, kute, ale szczególnie drobne prace profesjonalnych rzemieślników, były najbardziej rozpowszechnione w środowisku ludowym. Srebrna biżuteria, która stały się częścią strojów ludowych w wielu regionach na Słowacji, pochodziła z różnych ośrodków rzemieślniczych.

Przystojni słowaccy młodzieńcy i dziewczęta ozdabiali się różnymi spinkami, klamrami czy łańcuchami z mniej wartościowych, ale łatwych do przetwarzania metali, jak np. miedź, cyna, ołów, i ich stopów, czy drewna, rogów i kości w połączeniu z metalami.

Dominik Olejár – DOkov

Rytownictwo z możliwością tworzenia biżuterii. Rzemieślnicze przetwarzanie złota i srebra, złotnictwo, sprzedaż biżuterii

Kostolné námestie 443/32

060 01 Kieżmark

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!