pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Parkur Team Slavoj, Preszów

Klub Jeździecki Parkur Team Slavoj dąży do stworzenia wysokiej jakości warunków do uprawiania sportów jeździeckich w Preszowie. Prowadzone tam również zajęcia hipoterapeutyczne wspomagają jednocześnie niepełnosprawnych. Ośrodek posiada krytą halę jeździecką. czytaj więcej

Nie bez powodu o mieszkańcach Preszowa mówi się koniarze. Z końmi wiąże się zarówno ich bogata przeszłość, jak i teraźniejszość. Aktualnie działalność prowadzi jeden z trenerów jeździeckich na Sidlosku III. Klub Jeździecki Parkur Team Slavoj Preszów wybudował Štefan Brendza, który tworzył historię jeździectwa w Preszowie.

W przeszłości ten teren dysponował powierzchnią47 746 metrówkwadratowych, z czego 28 712 należało do majątku miasta, a 19 033 do kościoła ewangelickiego. Dziś klub dysponuje krytą halą jeździecką, padokiem, wybiegami, boksami w pensjonacie dla koni i pomieszczeniami klubowymi. Bezpośrednio na terenie klubu znajduje się też restauracja z torami do gry w kręgle.

Cele

Aktualnie klub jeździecki dąży do stworzenia warunków wysokiej jakości dla sportów jeździeckich, a poprzez hipoterapię wspomaga niepełnosprawnych, zwłaszcza dzieci. Jednocześnie kierownictwo, członkowie i akcjonariusze klubu dążą do zachowania historii hodowli i treningu koni w regionie, organizują i administrują zawodami w tresurze oraz skokach przez przeszkody na poziomie międzynarodowym. Na terenie regularnie odbywają się i są organizowane pod okiem doświadczonych trenerów i fachowców treningi. 

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!