pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Klub jeździecki Radosť, Solivar

Klub jeździecki Radosť znajduje się na obrzeżach miasta Preszów, w dzielnicy Solivar. Poza wyjściami na łono pięknej przyrody Gór Slańskich i do doliny rzeczki Delňa, oferuje szkółkę jeździecką, trening, hodowlę i pensjonat dla koni. czytaj więcej

Dzielnica Solivar na obrzeżach miasta Preszów jest znana nie tylko z kompleksu zabytkowego, w którym wydobywano sól, ale również ze sportów jeździeckich. Działa tu klub jeździecki Radosť, w sąsiedztwie Zrzeszenia Agroplus Preszów, w pobliżu Gór Slańskich i doliny rzeczki Delňa. Właśnie ta lokalizacja pozwala nie tylko członkom klubu, ale też wszystkim zainteresowanym, na jazdę konną w przepięknym otoczeniu.

Historia

W 2003 roku rozpoczęła się przebudowa terenu i pod koniec roku stadnina stała się siedzibą koni Furka, Dollar H i pierwszych członków klubu jeździeckiego Radosť. Już w 2007 roku klub jeździecki dysponował trzema miejscami pracy, wybiegami, boksami, oświetleniem zewnętrznym i budynkiem. Aktualnie jest to miejsce, które oferuje usługi dla miłośników koni i zainteresowanych jazdą konną.

Infrastruktura

KJ Radosť aktualnie oferuje możliwość jazdy rekreacyjnej dla dzieci i dorosłych, trening dla jeźdźców i koni, uczestnictwo w zawodach jeździeckich, aukcjach czy wystawach, działalność poradniczą dla zainteresowanych jeździectwem, hodowlę i opiekę nad końmi, ich przygotowanie i trening. Poza tym ośrodek zapewnia pensjonat dla koni i źrebiąt. 

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!