pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Zielarka Zuzana Homol, gospodarstwo ekologiczne Odorica

Zuzana Homol z Lewoczy z powodzeniem walczy z chorobami przy użyciu roślin leczniczych, dzięki czemu od 25 lat nie musi odwiedzać lekarza. Doświadczona zielarka uprawia około 50 rodzajów leczniczych ziół i rocznie suszy do 200 kg roślin, z których produkuje herbaty, mikstury i krople. czytaj więcej

5 km za Lewoczą na powierzchni 7 km2 rozciąga się królestwo ziół leczniczych Zuzany Homol – gospodarstwo ekologiczne Odorica. Uprawę prowadzi się zgodnie z zasadami ekologii w oparciu o pracę ręczną: w wyniku siania, zbierania, suszenia i usuwania chwastów bez zastosowania chemii powstają adaptogeny – rośliny, które stosowane regularnie ochronią organizm przed niekorzystnymi wpływami.

Odorickie krople, herbaty i pachnące poduszeczki

Lecznicze zioła z gospodarstwa ekologicznego Odorica są przewożone do zakładu w Lewoczy, gdzie produkuje się z nich ekstrakty, mikstury i herbaty. Przepisy na lecznicze cuda w rodzinie Homolów przekazuje się z pokolenia na pokolenie. W ofercie gospodarstwa Odorica wszyscy znajdą coś dla siebie, ponieważ obejmuje ona najróżniejsze suszone herbaty (z jeżówki, babki, aronii...) i mieszaniny. Specjalnością farmy są tzw. krople odorickie działające na wiele objawów chorobowych, od zmęczenia po stany zawałowe.

Nasturcja przeciw zapaleniom, dzwonkowiec na sen

Do najlepiej sprzedających się ziół należy nasturcja, naturalny antybiotyk zwalczający stany zapalne. Do najnowszych zdobyczy zielarki należy również nasenny dzwonkowiec, łagodzący także objawy astmy i obniżający gorączkę.

Od 2008 r. w Odoricy można kupić produkty mięsne i nabiał – świeże mleko krowie, śmietanę sery, jogurty i masło.

Atrakcje w okolicy: Spisz, Lewocza, Spiska Kapituła, Spiskie Podgrodzie, Žehra, Czerwony Klasztor, kościół św. Jakuba, Spiski Hrhov

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!