pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Teatr Lalkowy BABADLO, Preszów

Teatr Lalkowy BABADLO z Preszowa przez ponad 15 lat swojego istnienia sprawił radość interesującymi przedstawieniami ponad 800 000 dzieci i reprezentuje Słowację na festiwalach w kraju i za granicą. czytaj więcej

Piękna kurtyna preszowskiego Teatru Lalkowego BABADLO podniosła się przed widzami po raz pierwszy w Dniu Dziecka w 1995 roku. Do powstania teatru zainspirowała artystów dążność do odnowienia tradycji teatru lalkowego na Słowacji. Dzisiaj teatr BABADLO to jedyny profesjonalny teatr lalkowy w kraju preszowskim, w którym z powodzeniem zagrano ponad 30 atrakcyjnych premier.

W repertuarze grupy aktorskiej znajdują się przedstawienia, które goszczą w teatrach i ośrodkach kultury, a także mniejsze tzw. przedstawienia kuferkowe, które sprawiają radość młodszym widzom, gdy odwiedzane są ich przedszkola i szkoły. Działalność aktorów to przygotowywanie inscenizacji dla dzieci i młodzieży oraz podkreślenie sensu istnienia teatru lalkowego jako wyjątkowej formy sztuki, która łączy więcej interesujących środków przekazu.

Siedziba teatru znajduje się w pomieszczeniach nowego budynku Teatru Jonáša Záborského pod adresem Námestie legionárov 6, który spełnia parametry typowe dla teatru europejskiego. Częścią nowego budynku teatru są dwie nowe sale, wielka z 650 miejscami, i zmienna mała z możliwością wykorzystania 250 miejsc. Nowatorskie wyposażenie instytucji pozwala na organizację kongresów, konferencji, seminariów – również na płaszczyźnie międzynarodowej.

Teatr lalkowy BABADLO z powodzeniem reprezentuje Słowację na festiwalach w kraju i za granicą.

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!