pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Lotniska Ražňany i Svidník

Jeśli fascynuje Państwa latanie i chętnie by Państwo spróbowali latania jako np. pilot szybowca, nie mogą umknąć Państwa uwadze lotniska w miejscowości Ražňany i Svidník. Regularnie organizowane są tam kursy latania oraz podejmowane różnorodne akcje lotnicze. czytaj więcej

Lotniska w miejscowości Ražňany koło Sabinova i w Svidníku wprawdzie nie przyjmują samolotów międzynarodowych, ale w granicach Słowacji mają pozwolenie na loty krajowe. Są więc idealnym miejscem dla wszystkich zapaleńców, którzy latanie traktują jak sport lub hobby.

Lotnisko Ražňany

Tylko kilka kilometrów od Sabinova, w miejscowości Ražňany, znajduje się stowarzyszenie Aeroklub Sabinov, które działa na Lotnisku Ražňany. Klub latania łączy wszystkich fanów przygód związanych z lotnictwem sportowym, którzy dążą do tego, aby stać się profesjonalnymi pilotami szybowców. O tym, że wystarczy przede wszystkim chcieć, świadczą również nieskomplikowane wymogi dla potencjalnych kandydatów. Należą do nich: wiek co najmniej 15 lat, dobry stan zdrowia i chęć latania.

Instruktorzy dopuszczą swoich uczniów do tajników latania zarówno podczas szkolenia teoretycznego, jak i praktycznego. Przyszli piloci zostaną zapoznani z przepisami lotnictwa, metodami użytkowania, zasadami lotu czy nawigacją.

Lotnisko Svidník

Podobnie jak lotnisko Ražňany również lotnisko w Svidníku jest przeznaczone do lotów krajowych i transportu nieregularnego. To lotnisko cywilne użytkuje stowarzyszenie obywateli Aviatik Klub Karpaty, które podobnie jak Aeroklub Sabinov okazyjnie organizuje szkolenia pilotów lub loty sportowe dla zapaleńców. 

Atrakcje w okolicy: Sabinov, Svidník, Cmentarz wojenny w Hunkovciach, Cmentarz wojenny w Beňadikovciach, Dolina Śmierci, Dukla

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!