Ludową architekturę, zabytki i piękno przyrody Pienińskiego Parku Narodowego oferuje najbardziej północna część Spisza – Zamagurze. Jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji w malowniczym rejonie górskim jest wieś Czerwony Klasztor, nazwana od czerwonego budynku klasztoru z XIV wieku, założonego przez kartuzów. W XVIII wieku należał do mieszkańców Czerwonego Klasztoru również legendarny latający mnich i botanik Cyprian, któremu udało się wzlecieć z Trzech Koron. Majestatyczne Trzy Korony, wraz z rzeką Dunajec, stanowią symbole Zamagurza.
Od połowy XIX wieku pienińską atrakcją turystyczną jest spływ tratwami. Historyczne źródła potwierdzają, że transport towaru i ludzi tratwą po Dunajcu odbywał się już od XIII wieku. Każdy flisak posiadał kapelusz, który po spływie, jeśli udało się zrealizować go z powodzeniem, był ozdabiany jedną morską muszlą.
Spływ tratwami przełomem Dunajca odważni goście mogą przeżyć również dzisiaj na łonie przepięknej scenerii Pienińskiego Parku Narodowego: spływ trasy z Czerwonego Klasztoru do wsi Lesnica o długości10 kilometrówtrwa 70–90 minut. Urozmaiceniem ekskluzywnego programu może być muzyka góralska czy spotkanie przy ognisku połączone z opiekaniem baraniny bądź gotowaniem gulaszu. W pobliżu przystani tratw goście Zamagurza mają możliwość zakwaterowania. Od przystani prowadzą szlaki turystyczne i rowerowe w Pieniny (Sokolica, Skały Haligowskie, Przełom Dunajca).
Sezon flisacki na Dunajcu zaczyna się 15 kwietnia i kończy 31 października. Spływ z doświadczonymi flisakami organizowany jest codziennie od 8:00–18:00.
Atrakcje w okolicy: Czerwony Klasztor, Zamek Spiski, Kościół św. Władysława, Kaplica Zapolskich, Kieżmark