pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Paintball, Dúbrava

Punkt na szlaku: Karpaty Ekstremalne

Miłośnicy środowiska leśnego i adrenaliny nie muszą już błądzić między lasami i szukać głodnych niedźwiedzi – zapewne spodoba im się na boisku do paintballu w spiskiej Dúbravie ze 140 przeszkodami, 5 bunkrami i mostem w różnorodnych naturalnych warunkach. czytaj więcej

Paintball stanowi aktywność sportową podnoszącą adrenalinę, w której istotą jest wymalowanie przeciwnika przy użyciu broni, której pociski są wypełnione farbą. W grze mogą wziąć udział zespoły lub osoby indywidualne. Jako broń stosuje się pistolety znakujące, napędzane sprężonym powietrzem.

Możliwość porządnego powygłupiania się z podniesioną adrenaliną oferuje boisko do paintballu na Spiszu we wsi Dúbrava na pogórzu Branisko (3 kilometryod zjazdu ze starej drogi, osiemnastki na Branisku). Paintball swoją historię w tej miejscowości zaczął pisać w czerwcu 2010 roku i od tego czasu przez boisko przewinęło się wiele zespołów paintballowych.

Celem założycieli spiskiej atrakcji podnoszącej adrenalinę na powierzchni7500 metrówkwadratowychbyło zachowanie oryginalnego środowiska leśnego, które oferuje idealne warunki do ucieczki, obrony i planowania strategicznego. Częścią lasu, w którym znajduje się boisko, są stare drzewa z grubymi pniami zapewniające doskonałe miejsce na ukrywanie się – różne krzaki, wysoka trawa, ciemne miejsca w gęstwinie, rowy i okopy czy głęboki potok. Podczas budowy przeszkód stosowano wyłącznie naturalne materiały. Dzisiaj częścią boiska do paintballu jest 140 przeszkód, 5 bunkrów i 1 most.

Rezerwację gry należy ustalić z wyprzedzeniem, telefonicznie co najmniej na dzień przed planowaną imprezą. Zainteresowani paintballem powinni mieć przy sobie dowód osobisty, a częścią ich odzieży powinny być mocne buty. Optymalna liczba graczy to 8–12 osób.

Atrakcje w okolicy: Spisz, Lewocza, Kapituła Spiska, Spiskie Podgrodzie, Žehra, Czerwony Klasztor, Kościół św. Jakuba, Zespół Klasztorny, Strážky, Kościół Ducha Świętego w Žehrze, Spiska Kapituła, trawertynowy teren chroniony Dreveník i Sivá Brada, Lewocza i obraz Mistrza Pawła

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!