pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Cmentarz wojskowy, Tarnov

Niewielki pod względem powierzchni cmentarz wojskowy w miejscowości Tarnov to miejsce, gdzie na wieki spoczęło sześciu poległych żołnierzy z pierwszej wojny światowej. Interesujący jest fakt, że tożsamość większości z nich oraz data śmierci są znane. czytaj więcej

Niewielka wieś Tarnov, która podczas pierwszej wojny światowej miała tylko 269 mieszkańców, znajduje się na zachodnim obrzeżu południowej części Beskidów Niskich. Wieś znajdująca się w dolinie rzeki Topľa jest oddalona od miasta okręgowego Bardiów o 8 kilometrów. Wieś kryje w sobie cmentarz wojskowy z sześcioma poległymi żołnierzami. W okresie międzywojennym pieczę nad miejscem ostatniego spoczynku ofiar wojny powierzono punktowi żandarmerii w miejscowości Kružlovská Huta.

 

Nazwiska czterech żołnierzy są znane

 

W dwóch pojedynczych i dwóch masowych grobach w Tarnovie pochowano łącznie 6 poległych żołnierzy. Cmentarz stanowi część nekropolii cywilnej i znajduje się w pobliżu kościoła. Interesujące jest, że zidentyfikowano 4 żołnierzy i to nie tylko ich nazwiska, ale również przynależność do pułku. Ciekawe jest również to, że znane są konkretne daty śmierci poszczególnych osób.

Cmentarz wojskowy w Tarnovie kryje w sobie smutny los Františka Radicha, Františka Gaceka, Františka Pichlera i Jana Rotha oraz los 2 nieznanych, poległych żołnierzy.

 

Adres: Vojesnký cintorín Tarnov, 086 01 Rokytov, okręg Bardiów

Atrakcje w okolicy: Bardiów, Uzdrowisko Bardiów, Cmentarz wojskowy w Raslavicach, Cmentarz wojskowy w Lascovie

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!