pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Dolina Śmierci (Údolie smrti)

W dolinie Pogórza Ondawskiego rozegrano największą bitwę z udziałem czołgów oddziałów sowieckich i niemieckich. Dolina nazwana w sposób charakterystyczny Doliną Śmierci jest pełna sprzętu wojskowego, który przypomina operację karpacko-dukielską. czytaj więcej

Rok 1944, 25–26 października. Dni, podczas których w dolinie Pogórza Ondawskiego rozegrano najcięższe walki z udziałem czołgów między oddziałami sowieckimi i niemieckimi, przypominają już tylko rekonstrukcje zachowanego sprzętu wojennego, pomysłowo rozlokowane w miejscu nazwanym Doliną Śmierci.

Lokalizacja Doliny Śmierci

Dolina Śmierci znajduje się pomiędzy miejscowościami Kapišová i Vyšná Písaná. Jej przejście zajmuje około 40 minut i zapewnia widok na zachowany sprzęt wojskowy, który ma pokazywać kompanię w ataku. Wierność sceny pogłębia 8 czołgów i słynny pomnik przedstawiający zakleszczone czołgi – niemiecki i sowiecki. Dolina Śmierci zwiedzającym zapewnia możliwość obejrzenia również innego rodzaju historycznego sprzętu wojennego, który jest swobodnie dostępny.

Adres: Dolina Śmierci, w pobliżu miejscowości Kapišová, okręg Svidnik

Atrakcje w okolicy: Droga Bohaterów SNP, Svidnik, pomnik Armii Czerwonej, pole walki w Dukli

 

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!
Zdjęcia