pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Stara Lubowla – Hubertus

start date:30 wrz 2012
stop date:30 wrz 2012
address:Zámocká 20, 064 01 Stará Ľubovňa
tel:+421 52 432 24 22, +421 52 432 23 02
email:muzeum@slnet.sk, hradlubovna@slnet.sk


Patron myśliwych i strzelców św. Hubert zawsze z końcem września zatrzymuje się w skansenie pod Zamkiem Lubowla, aby zakończyć letni sezon. Wraz z nim przybywają sokolnicy, myśliwi i najlepsi kucharze, aby przygotować prawdziwy gulasz myśliwski.
czytaj więcej

W Skansenie pod Zamkiem Lubowla, pod koniec września (30.09.2012), przy okazji zakończenia sezonu letniego odbywa się Hubertus.

Otwarcie imprezy rozpoczyna się od uroczystego pochodu i pasowania myśliwego. Częścią programu towarzyszącego jest sokolnictwo, pokazy tresury psów, strzelanie z wiatrówek i łuku, gotowanie prawdziwego gulaszu myśliwskiego i wystawa trofeów myśliwskich w gajówce w skansenie.

Organizatorem Hubertusa jest miasto Stara Lubowla, Muzeum w Lubowli, Parafia Rzymskokatolicka w Starej Lubowli, Lubowlańskie Centrum Oświatowe, Gminne Stowarzyszenie Myśliwskie w Starej Lubowli, Zrzeszenie Myśliwskie Osli w Starej Lubowli i Restauracja u Hrabianki Izabeli.

Etnograficzna ekspozycja na łonie natury w Lubowli stanowi niezależną ekspozycję muzealną pod zamkiem Lubowla na północy Słowacji. Skansen udostępnia odwiedzającym dobra kultury różnorodnego pod względem etnicznym regionu północno-wschodniej Słowacji i północno-zachodniego Szarysza, gdzie przez wieki obok siebie żyli Słowacy, Niemcy, Rusini, Górale i Żydzi.

Poza znaczącym greckokatolickim kościółkiem Matysovej z 1833 roku, dla turystów przygotowano również dom pasterza z Litmanowej, domy z Wielkiego Lipnika, Jarabiny, Jakubian i Kremnej, gospodarstwo z Kamienki, dom wójta i spichlerz z Wielkiej Leśnej, gospodarstwo rolnicze i dom Údola, warsztat kowala ze wsi Torysa i młyn z Sulína.

Atrakcje w okolicy: Zamek Lubowla, Muzeum w Lubowli, Kościół Niepokalanego Poczęcia Panny Maryi (Hraničné), Międzynarodowy Szachowy Turniej Hrabiego Jana Zamojskiego, Międzynarodowy Brydżowy Turniej Hrabiego Jana Zamojskiego, średniowieczne uroczystości w Zamku Lubowla

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!
Zdjęcia