pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Kapišová – rekonstrukcja walk operacji karpacko-dukielskiej

start date:4 paź 2012
stop date:4 paź 2012
address:Údolie smrti, medzi obcami Kapišová a Kružlová
tel:
email:


Miłośnikom historii radość sprawi rekonstrukcja walk operacji karpacko-dukielskiej na terenie Muzeum w Dolinie Śmierci, pomiędzy miejscowościami Kapišova i Kružlová.
czytaj więcej

Część walk rekonstrukcyjnych stanowią prezentacje ówczesnych mundurów, czołgów T-34 i samolotów Retro Sky Teamu z Koszyc.

4 października, co dwa lata, teren Muzeum w Dolinie Śmierci pomiędzy miejscowościami Kapišová i Kružlová w okręgu Svidnik, staje się areną rekonstrukcji walk operacji karpacko-dukielskiej. Jedna z największych walk górskich drugiej wojny światowej miała w jesieni 1944 roku połączyć siły powstańcze Słowackiego Powstania Narodowego z Armiami Sowieckimi.

Członkowie klubów żołnierzy historycznych ze Słowacji, Czech, Polski i Węgier prezentują się miłośnikom historii w ówczesnych mundurach Armii Czerwonej, I Armii Czechosłowackiej i Armii Niemieckiej.

W rekonstrukcji biorą udział także dwa czołgi T-34, które wchodziły w skład wyposażenia Armii Sowieckiej podczas drugiej wojny światowej. Na pokazy odtworzenia walk najbardziej przyciągają samoloty Retro Sky Teamu z Koszyc.

Rekonstrukcję walk operacji karpacko-dukielskiej organizuje Klub Historii Wojennej z Koszyc, we współpracy z gminami Kapišová i Kružlová, miastem Gibraltovce, Ministerstwem Obrony Republiki Słowackiej i Wojskowym Muzeum Historycznym w Svidniku. 

Atrakcje w okolicy: Kružlová, Svidník

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!
Zdjęcia