pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Szczytami do gwiazd - Szlak survivalowy do pokonania pieszo, konno, na rowerze lub nartach turowych

Beskid Wyspowy, Gorce i Spisz to nieodkryte gwiazdozbiory. Bazując na ich unikalnych walorach, podejmiemy próbę odnalezienia powrotnej drogi do natury, do zapachu świeżego powietrza, do podglądania gwiazd, które są tutaj na wyciągnięcie ręki. czytaj więcej

Naucz się odpoczywać, mając za sprzymierzeńca naturę. Stres, wynikający z presji wielkiego miasta, zamień na adrenalinę konieczną do przetrwania w symbiozie z przyrodą. Sam wyznacz sobie zadania, dobierz skalę trudności. Budując potencjał wiedzy, staniesz się niezależny, bo samowystarczalny. Kiedy wkraczamy w świat survivalu, realizujemy zamysł bardzo szeroki, ponieważ zmieniamy sposób patrzenia na otoczenie, uczymy się przewidywania następstw naszych decyzji, budujemy pomost pomiędzy tym, co utraciliśmy w pogoni za cywilizacją i wygodą życia a instynktem natury.

Trasa, którą przemierzymy Beskid Wyspowy, Gorce i Spisz, nie wyczerpuje możliwości kontynuacji przygody. Jeżeli zrealizujesz chociaż część naszych propozycji, staniesz się doświadczonym turystą.

Strony powiązane:

Pomocy instruktorskiej, w trakcie realizowania proponowanych zamierzeń latem i zimą, można szukać na stronach internetowych szkół przetrwania, jak np. działająca na proponowanym terenie Szkoła Górska: http://www.szkolagorska.eu/

Trasę można pokonać na kilka sposobów, z których każdy niesie inne wyzwania i dostarcza innych wrażeń, nie zakłócając przy tym ciszy i nie niszcząc środowiska naturalnego. Metoda najmniej wymagająca, ale za to najbardziej forsowna, wiąże się z wędrówkami pieszymi. Innym wyborem jest rower, który w warunkach górskich wymaga sporego przygotowania kondycyjnego i sprzętowego. Miłośnikom zwierząt polecamy wędrówki konne. Z grzbietu wierzchowca świat wygląda zupełnie inaczej, zyskujemy niepowtarzalną perspektywę i dodatkowe emocje wynikające z kontaktu z niezwykłym przyjacielem. Odpada wysiłek pokonywania trasy pieszo, ale dochodzą też obowiązki. Musimy dbać nie tylko o siebie, ale i o tego, który nosi nas na swoim grzbiecie.

Strony powiązane:

Więcej informacji o rajdach konnych na: http://www.konie-apacz.pl/

Turystom zaawansowanym i tym, którzy poznali szlak latem, proponujemy przejście zimowe na specjalnie do tego przystosowanych nartach, tzw. ski-turach.


długość szlaku:
min wysokość:
max wysokość:

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!