pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Obserwatorium i planetarium w Preszowie

Urocza placówka pełna gwiazd w Preszowie liczy ponad 60 lat. Obserwatorium astronomiczne i planetarium poza przybliżaniem badań nieba podczas wykładów i prezentacji astronomicznych przyciąga gości również wyjątkowymi koncertami pod rozgwieżdżonym niebem. czytaj więcej

Obserwatorium i planetarium w Preszowie to wyspecjalizowana instytucja kulturalno-oświatowa. Jej pracownicy zajmują się działalnością obserwacyjną i badaniami naukowymi w dziedzinie astronomii oraz pokrewnych nauk przyrodniczych i technicznych.

Poznawanie nieba poprzez zabawę

Głównym zadaniem planetarium jest rozpowszechnianie najnowszych odkryć naukowych z dziedziny astronomii i astronautyki. Przekazywanie wiedzy przybiera różne formy – wykładów, filmów, pokazów dla publiczności i programów audiowizualnych pod sztucznym rozgwieżdżonym niebem i w sali wykładowej. Placówka kusi odwiedzających fascynującymi, nietradycyjnymi spektaklami przybliżającymi tajemnice kosmosu.

Koncerty gwiazd pod gwiazdami

Do regularnych i bardzo popularnych form działalności obserwatorium wśród gości krajowych oraz zagranicznych należą nocne koncerty muzyki rozrywkowej i klasycznej pod rozgwieżdżonym niebem.

Obserwatorium w Preszowie popularyzuje astronomię i pokrewne dziedziny nauk. Jego działalność jest skierowana do uczniów i nauczycieli szkół wszystkich szczebli, dzieci w wieku przedszkolnym, różnych grup zainteresowań i osób indywidualnych.

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!