pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Jezioro Rożnowskie

Punkt na szlaku: Karpacki szlak wodniacki

Wody Dunajca spiętrzone zaporą w Rożnowie tworzą zbiornik wodny zwany Jeziorem Rożnowskim. To raj dla amatorów sportów wodnych. Z jednej strony otaczają go stoki porośnięte sadami owocowymi, z których słynie ziemia sądecka. Z drugiej zaś rozciąga się malowniczy Ciężkowicko-Rożnowski Park Krajobrazowy. czytaj więcej

Wody Dunajca spiętrzone zaporą w Rożnowie tworzą zbiornik wodny zwany Jeziorem Rożnowskim. To raj dla amatorów sportów wodnych. Z jednej strony otaczają go stoki porośnięte sadami owocowymi, z których słynie ziemia sądecka. Z drugiej zaś rozciąga się malowniczy Ciężkowicko-Rożnowski Park Krajobrazowy. Wokół jeziora nie brakuje atrakcji turystycznych. Z pewnością interesującym obiektem jest Sądecki Park Etnograficzny z Miasteczkiem Galicyjskim w Nowym Sączu. Ciekawą propozycją będzie wycieczka na Zamek – Basztę, górującą nad pełnym uroku rynkiem w Czchowie nad pobliskim Jeziorem Czchowskim.

Rynek w Czchowie z drewnianymi podcieniami jest kompleksem z listy Szlaku Architektury Drewnianej. Takich obiektów w okolicy Jeziora Rożnowskiego znajdziemy więcej, w miejscowościach takich jak: Tabaszowa, Just czy Przydonica. Przepływając promem przez Dunajec w miejscowości Tropie, trafimy do sanktuarium śś. pustelników Świerada i Benedykta oraz romańskiego kościoła, sięgającego swym początkiem XI w. Możemy stamtąd podziwiać odrestaurowany zamek Tropsztyn w Wytrzyszce, malowniczo wznoszący się na stromej skale na zakolem Dunajca.

www.czchow.pl

www.grodek.sacz.pl

Obiekty:

Jezioro Rożnowskie - Wypożyczalnie sprzętu wodnego

www.jeziororoznowskie.pl

Przystań Znamirowice

Ośrodek Szkolenia Żeglarskiego i rekreacji wodnej YC PTTK "Beskid"

tel. +48 18 4449100

tel. kom. +48 502769815

www.znamirowice.pl

W porcie dostępne:

• wodowanie

• czarter

• zimowanie łodzi

• WC

• prysznic

• prąd na kei

• kamping/hotel

• warsztat szkutniczy / mechaniczny

Gródek n. Dunajcem:

O.W. „ Barbara”

www.barbara-grodek.pl

Tel: +48 693985757

Przy Ośrodku Wypoczynkowym „Barbara” w każdym sezonie letnim czynna jest także wypożyczalnia sprzętu pływającego. Obowiązujący cennik:

rower 4-osobowy 15 zł/ 1h

rower 2-osobowy 10 zł/ 1h

łódź 4-osobowa 15 zł/ 1h

łódź 3-osobowa 8 zł/ 1h

kajak 2-osobowy 8 zł/ 1h

leżak 3 zł za 1 dzień.

Osoby, które wypożyczą sprzęt od 9:00 do 9:30 i po godz. 18:00 otrzymują dodatkowo 1 godz. gratis.

Dla mieszkańców pola namiotowego, Ośrodka „Barbara” oraz pensjonatu „Anna” promocja: łódź 3-osobowa 10 zł za cały dzień (od poniedziałku do piątku).

Każdy użytkownik sprzętu wodnego ma obowiązek zabrania kamizelki ratunkowej.

Rożnów – Zapora, przy Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym: przystań wodna wraz z wypożyczalnią sprzętu wodnego: łodzie wiosłowe, rowerki wodne oraz kajaki

kontakt do OSW: +48 18 4403272

Rożnów – Zapora; Prywatna wypożyczalnia sprzętu wodnego. Do tego pomostu przypływają statki, m.in. „Jaskółka”.

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!
Zdjęcia