pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Zabłąkana Pani na „Małym Wawelu” - Zamek renesansowy „Mały Wawel” w Suchej Beskidzkiej

Ziemia suska i jej główne miasto – Sucha Beskidzka, a znaki kierują na „Wawel”... Czy to pomyłka służb odpowiedzialnych za informację drogowo - turystyczną? Czy może obszerny objazd do Krakowa? Ależ nie! czytaj więcej

„Mały Wawel” –  czyli renesansowy zamek w Suchej Beskidzkiej, zawiązał się już w 1554 roku, pierwotnie, jako dwór obronny, by dzięki łaskawości kolejnych właścicieli i ich majątkowi urosnąć do dzisiejszej rangi.

Piękno zamku doceniało już wielu znawców architektury i sztuki, a także poszukiwaczy przygód, dla których spotkanie pewnej Damy stało się niejednokrotnie obsesją.

Mianowicie, jak głosi legenda na krużgankach i dziedzińcu, w bliżej nieokreślonym czasie pojawia się postać, nieugiętej dla swych poddanych, Anny Konstancji Wielopolskiej. Przemierza ona leniwie dawne swe majątki i nie daje spokoju… właśnie komu?

Dalszej części historii Srogiej Pani i innych nie tylko plotek na temat samego zamku oraz mieszczących się w jego murach atrakcji poszukaj na:

- informacja oraz zdjęcia (http://zamki.net.pl/zamki/sucha-beskidzka/sucha-beskidzka.php)

- o zabytkach Suchej Beskidzkiej (http://www.sucha-beskidzka.pl/pl/58935/0/Zabytki_miasta.html)

- opis i galeria (http://www.zamki.pl/?idzamku=sucha)

- historia, fotografie i praktyczna notka (http://www.zameksuski.pl/mambo/index.php?option=displaypage&Itemid=52&op=page&SubMenu=)

- kilka słów o zamku wraz z legendą (http://zamki.edu.pl/regiony/malopolskie/3-zamek-suski)

 

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!
Zdjęcia