pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Kąpielisko Gánovce

Hydroterapię, kąpiele zdrowotno-relaksacyjne i różnorodne masaże oferuje turystom kąpielisko Gánovce ze źródłami wód mineralnych. Już w XVI wieku było dobrze znane ich dobroczynne działanie na problemy żołądkowe i choroby dróg moczowych. czytaj więcej

Wzmianki o źródłach leczniczych w jednym z najstarszych słowackich kąpielisk pochodzą już z 1544 roku. W XVIII wieku lecznicze właściwości tutejszych wód zostały potwierdzone naukowo.

Obecnie źródła wód mineralnych kąpieliska we wsi Gánovce mają korzystny wpływ przede wszystkim na zaburzenia skóry, aparatu ruchu, w stanach pooperacyjnych, zaburzeniach trawienia, reumatyzmie i cukrzycy.

Do podstawowych metod leczniczych kąpieliska należy hydroterapia w zewnętrznym basenie, basenie do siedzenia i w małym basenie. Przebudowany basen zewnętrzny z temperaturą wody 25°C i głębokością do 140 centymetrów jest odpowiedni dla osób w każdym wieku.

Odwiedzający kąpielisko oprócz hydroterapii mogą wypróbować również kilka rodzajów profesjonalnych masaży. Relaks można rozpocząć od klasycznego masażu kręgosłupa, masażu kręgosłupa szyjnego, masażu rąk i nóg poprzez masaż sportowy aż po całościowy lub częściowy, manualny drenaż limfatyczny, który poprawia przepływ krwi w tętnicach. Elementem tradycyjnej medycyny chińskiej jest tutaj stawianie baniek.

Na odwiedzających, po przyjemnych masażach, czekają ekskluzywne kąpiele, które zharmonizują ciało i umysł. Przeciwzapalny eukaliptus z tymiankiem, uspokajający jałowiec, odświeżająca mandarynka czy regeneracyjna kąpiel z dodatkiem piwa i wyciągów zbożowych dogodzi nawet najbardziej wymagającym klientom.

W czasie wolnym odwiedzający kąpielisko mogą udać się na wycieczkę po rozległej okolicy kąpieliska (Tatry Wysokie, Słowacki Raj, Pieniny, Poprad, Sobota Spiska) lub uprawiać rozliczne sporty letnie i zimowe. 

Atrakcje w okolicy: Tatry Wysokie, Pieniny, Poprad, Sobota Spiska, Słowacki Raj

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!