pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Ścieżka edukacyjna Przełom Dunajca

Ścieżka edukacyjna Przełom Dunajca poprowadzi turystów Pienińskiego Parku Narodowego przez piękne zakątki Dunajca, zbocza Holicy, u podnóża Siedmiu Mnichów czy przez miejscowość Czerwony Klasztor. Przejście trasy o długości 7 kilometrów, na której znajduje się 10 przystanków, trwa 2 godziny. czytaj więcej

Podstawowe informacje

Rodzaj ścieżki: krajoznawcza, ochronna, bez przewodnika, dwukierunkowa, rowerowa, piesza, letnia i zimowa

Różnica wysokości:30 metrów

Czas przejścia: 2 godziny

Stopień trudności terenu: łatwy 

Długość:7 kilometrów

W 1967 roku w Pienińskim Parku Narodowym otwarto ścieżkę edukacyjną Przełom Dunajca. Trasa o długości7 kilometrówrozpoczyna się na autokempingu w Czerwonym Klasztorze, prowadzi przez część Dunajca, zbocza Holicy, skąd można po około500 metrachwejść na niebieski lub czerwony szlak turystyczny. Z Dunajca ścieżka biegnie przez podnóże Siedmiu Mnichów, Stuletnie Źródło i kończy się na przystani tratw flisackich. Trasa jest idealna dla niezaawansowanych turystów, dla których przygotowano również 10 przystanków oznakowanych tablicami informacyjnymi o tytułach: Dunajec, Gatunki leśne, Huta, Organizmy żywe, Roślinność, Zwierzęta nad brzegiem Dunajca, Poľana, Gatunki roślinne skał, Zwierzęta ścian skalnych i głazów.

Ze ścieżki edukacyjnej można wejść na czerwony szlak, który jest idealny dla miłośników narciarstwa biegowego w zimie i turystyki rowerowej w lecie.

Spływ Dunajcem

Przejście ścieżką edukacyjną Przełom Dunajca pozostawi w pamięci każdego turysty wrażenia i wspomnienia o 7,5-kilometrowym kanionie doliny Dunajca, osobliwej scenerii skalnej, wytworzonej w drobiazgowo pofałdowanych wapiennych skałach jury i kredy, zboczach Holicy, spływie Dunajca na drewnianych tratwach, a także o wizycie w Czerwonym Klasztorze, pochodzącym z XIV wieku klasztorze kartuzjańsko-kamedulskim. 

Dostęp: Przystanek autobusowy Czerwony Klasztor – wejście w pobliżu przystani tratw flisackich, przystanek autobusowy Lesnica – wejście na ścieżkę przy ujściu Lesnickiego Potoku do Dunajca przy przystani tratw.

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!
Zdjęcia