pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Ścieżka edukacyjna do Bielskiej Jaskini

Piękno Tatr Bielskich i ukryte zakątki Bielskiej Jaskini turyści mogą podziwiać dzięki ścieżce edukacyjnej. Na trasie o długości 890 metrów jest 6 przystanków z tablicami informacyjnymi, dzięki którym zwiedzający zagłębią się w tajniki słowackiej przyrody i znajdujących się tam organizmów żywych. czytaj więcej

Podstawowe informacje

Rodzaj ścieżki: krajoznawcza, doświadczalna, bez przewodnika, w kształcie linii prostej, piesza, letnia i zimowa

Różnica wysokości:122 metry

Czas przejścia: 45 minut, ze zwiedzaniem jaskini 1,5–2 godziny

Stopień trudności terenu: umiarkowanie trudny

Długość:890 metrów

Zwięzła, 14-kilometrowa wapienna grań Tatr Bielskich kryje w sobie jedną z najważniejszych jaskiń na Słowacji – Bielską Jaskinię. Turyści mają do niej ułatwiony dostęp dzięki ścieżce edukacyjnej, której początek znajduje się w Kotlinie Tatrzańskiej. Na trasie o długości890 metrówjest 6 przystanków z tablicami informacyjnymi zatytułowanymi: Ścieżka edukacyjna do Bielskiej Jaskini, Geologia i geomorfologia, Gatunki leśne i grunty, Roślinność, Organizmy żywe i Organizmy żywe w jaskini. Sama jaskinia jest dostępna dla turystów, a jej zwiedzanie trwa ponad godzinę. Turystów kusi nie tylko wędrówka piesza po atrakcyjnych Bielskich Tatrach, ale także wizyta w jaskini z pięknymi, sintrowymi wodospadami i zakątkami. 

Bielskie Tatry

Bielskie Tatry są popularne pod względem turystycznym dzięki pięknym i godnym uwagi wapiennym i dolomitowym ścianom ze stromymi trawiastymi zboczami oraz bogatą roślinnością.  Najwyżej wznosi się niedostępny szczyt Hawrań (2151,5 metran.p.m.). 

Przewodnik tekstowy: Przewodnik ścieżki edukacyjnej do Bielskiej Jaskini (1998)

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!
Zdjęcia