pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Slovak Jumping Academy, Fintice

Najpiękniejszy widok na świat jest ponoć z końskiego grzbietu – na wieś Fintice również. Właśnie tam znajduje się klub jeździecki JO Sibal, idealne miejsce na przechowanie koni i ich trening. Ośrodek oferuje szkołę jeździecką, hipoterapię czy spacery po pięknej okolicy. czytaj więcej

Filia jeździecka Sibal (JO) powstała pod tą samą nazwą w 1992 roku, do tego czasu była częścią klubu jeździeckiego Slavoj Preszów. Pierwszym klubowym koniem była Medulienka, później dołączył Marco Pollo. W 1995 roku klub działał w Wielkim Szaryszu. W swojej dotychczasowej działalności JO Sibal zorganizował kilka zawodów jeździeckich. W 1999 roku odbyła się tu 40. edycja Dukielskich Zawodów Jeździeckich, a rok później również 41. edycja. W 2000 roku urodziło się tu pierwsze źrebię, któremu nadano imię Grand Double „S”. Klub jeździecki kilkakrotnie zmieniał miejsca, by w 2008 roku przenieść się na teren w Finticach.

Fintice

Wieś Fintice znajduje się8 kmod Preszowa i jest idealnym miejscem do hodowli koni. Sam teren jeździecki jest usytuowany w dolinie pod Zamkiem Kapušianskim i Strážą. Piękna okolica zapewnia niezapomniane wrażenia z wypraw, a80 hektarówpastwisk to idealne miejsce na wypas koni.

Aktualnie teren jest w przebudowie i po jej zakończeniu będzie dysponować stajnią z 22 boksami, halą jeździecką, stajnią dla klaczy ze źrebiętami, padokiem, trybunami dla widzów zawodów jeździeckich, zakwaterowaniem czy wyżywieniem.

Infrastruktura

JO Sibal jest idealnym miejscem na hotel dla koni i ich trening. Oferuje kompleksową opiekę i serwis nie tylko dla samych zwierząt, ale także dla ich właścicieli. Ponadto ośrodek posiada szkołę jeździecką obejmującą trening zarówno koni, jak i jeźdźców, kursy dla początkujących, hipoterapię czy spacery na łonie pięknej, okolicznej przyrody. 

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!