pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Cmentarze wojskowe, Raslavice

Aż 40 żołnierzy można zidentyfikować po nazwisku na cmentarzu wojskowym w Raslavicach, nawet pomimo tego że nie można określić dokładnej liczby ofiar wojny, które w dolinie Sekčova znalazły miejsce swojego ostatniego odpoczynku. czytaj więcej

W Kotlinie Bartošovskiej, w dolinie Sekčov znajduje się wschodniosłowacka wieś Raslavice. Miejscowość w okręgu Bardiów jest wyjątkowa dzięki obecności cmentarza z pierwszej wojny światowej, na którym pochowano około 47 poległych żołnierzy. Historycy mówią raczej o bardzo przybliżonych danych, ponieważ dokumenty archiwalne dotyczące cmentarza w tej wsi nie są dokładne.

 

Aż 40 żołnierzy zidentyfikowanych po nazwisku

 

Mimo niejasności, w ewidencji udało się zidentyfikować aż 40 żołnierzy. Znane są ich nazwiska. Nie udało się jednak ustalić ich obywatelstwa. Mimo to na podstawie nazwisk można przypuszczać, że chodziło o członków Armii Austro-Węgierskiej. W porównaniu z innymi nekropoliami wojskowymi, tę wyróżnia się dokładnie ustalona datą śmierci, która jest znana u wszystkich zidentyfikowanych żołnierzy. Interesujące jest także to, że na cmentarzu został prawdopodobnie pochowany austro-węgierski podporucznik Leon Ritter von Sewaka.

 

Niejasności przedmiotem badań

 

Cmentarz wojskowy w Raslavicach w przyszłości ma zostać dokładnie przebadany. Przedmiotem dociekań ma być pytanie, na które nie jest znana odpowiedź: ilu żołnierzy rzeczywiście pochowano na cmentarzu?

Cmentarz wojskowy Słowackie Raslavice

 

Poza cmentarzem wojskowym w tej miejscowości znajduje się prawdopodobnie nekropolia żydowska z żołnierzami wyznania judaistycznego. W archiwum nie ma jednak szczegółowych informacji na ten temat.

Adres: Vojenský cintorín Raslavice, 086 41 Raslavice, okręg Bardiów

Atrakcje w okolicy: Bardiów, Uzdrowisko Bardiów

 

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!