pokaż na mapie pomniejsz mapę pełny ekran > <
rozszerz mapę >

Preszów – Sylwester w Zamku Szaryskim

start date:31 gru 2012
stop date:1 sty 2013
address:Šarišský hrad, Veľký Šariš
tel:
email:


Miłośnicy narciarstwa biegowego, w ostatni dzień roku, biorą udział w zabawie sylwestrowej odbywającej się w Zamku Szaryskim, połączonej z wejściem na szczyt Minčol i ulubionym Biegiem Sylwestrowym.
czytaj więcej

Sylwester w Zamku Szaryskim odbywa się zawsze 31 grudnia. W ostatni dzień roku zwolennicy narciarstwa biegowego wyprawiają się na sylwestrowe wejście narciarskie przez Kamienną Łąkę połączone ze śpiewem piosenek narodowych i wspominkami kończącego się roku.

W Sylwestra turyści i uczestnicy imprezy pokonują szczyt Minčol. Sylwestrowe wejście jest organizowane już od kilkudziesięciu lat i w ostatnich latach bierze w nim udział około 200 turystów.

Tradycyjnym punktem preszowskiego sezonu lekkoatletycznego jest Bieg Sylwestrowy, który organizuje Gminne Stowarzyszenie Biegowe w Preszowie. Trasa prowadzi pobrzeżem Torysy i ma długość siedmiu kilometrów. Najlepsi w każdej kategorii zawodnicy otrzymują medale i puchar zwycięzcy.

Na imprezie regularnie objawia się również pani zamkowa Elżbietka, która dla najmłodszych gości imprezy przygotowuje słodką nagrodę.

Organizatorem Sylwestra w Zamku Szaryskim jest Klub Turystów Słowackich Lokomotywa Preszów we współpracy z Urzędem Miejskim w Wielkim Szaryszu.

Atrakcje w okolicy: Szaryski Festyn Zamkowy

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!